K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V ženské extralize bylo za rok odehráno 709 dvouher. Jaké jsou další statistiky?


16 hráček bylo jiné než české národnosti

Zatímco mužská extraliga nestihla dohrát ani základní část, ta ženská ano. Příprava na mimořádně vyrovnané play off se ale neuskutečnila, a tak diváci přišli o napínavý souboj mezi SKST Stavoimpex Hodonín a MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP. Tyto dvě mužstva v tabulce dělil jediný bod a vzájemné souboje dopadly pokaždé jinak. Kdo by vyhrál, se už nikdy nedozvíme, můžeme se ale podívat na nejzajímavější statistické údaje.

V uplynulé sezóně nejvyšší ženské soutěže bylo odehráno celkem 90 zápasů, z nichž pouze 7 skončilo remízou. Celkově sehrály hráčky 709 dvouher. Nejúspěšnější hráčkou dle procentuální úspěšnosti se stala sympatická dvacetiletá Ukrajinka z Hodonína Solomiya Brateyková s úspěšností 91,67 %. Ta však odehrála o 21 dvouher méně než česká reprezentantka Dana Čechová, která na ni nestačila o pouhých 56 setin procenta a potvrdila tím, že měla skvělou sezónu, kterou zakončila i titulem ve smíšené čtyřhře na domácím mistrovství republiky v Plzni.

Do extraligy žen zasáhlo celkem 56 hráček, z nichž hned 16 bylo jiné národnosti než české. Většina týmů nasadila do sezóny maximálně 6 aktérek, ale v této statistice se absolutně vymyká tým MK Řeznovice, za který nastoupilo dokonce 11 hráček. Ani to však Řeznovicím nepomohlo, protože bez zisku jediného bonusového bodu skončily na posledním 10. místě.

Velmi zajímavé je také to, že více než polovina hráček, konkrétně 29, které zasáhly do minulého ročníku extraligy, byly ročník 2000 a mladší. Vůbec nejmladší byla Pavla Slaná z Řeznovic, které je teprve 12 let. Nejmladšími hráčkami, které bodovaly, pak byly reprezentační kolegyně a velké kamarádky Helena Sommerová a Tereza Bártová, které jsou ročník 2005. Naproti tomu nejstarší hráčkou byla teprve čtyřicetiletá Renáta „Blecha“ Štrbíková.

 

Nejlepší hráčky jednotlivých týmů dle úspěšnosti:

SKST Baník Havířov – Kristýna Štefcová 60 %
SK Dobré – Zdena Blašková 83 %
SVS Hradec Králové – Tamara Tomanová 73 %
TJ Ostrava KST – Monika Vybíralová 39 %
MK Řeznovice – Olga Kim 54 %
MSK GUMOTEX Břeclav ZFP Group – Dana Čechová 91 %
TT Moravský Krumlov – Ekaterina Chernyavskaya 72 %
SKST Stavoimpex Hodonín B – Nikoleta Puchovanová 42 %
SKST Stavoimpex Hodonín – Min Hyung Jee 95 %
CDU Sport – ST Ostrava – Hana Kubátová 67 %

Na závěr opět statistika žlutých karet. Těch bylo uděleno za celý ročník pouze 6, a to pěti hráčkám. Jedinou hráčkou se dvěma žlutými kartónky se stala Klára Hrabicová. Všem aktérkám tak je nutno poslat pochvalu za slušné chování.

Související novinky

Všechny novinky