K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Valenta končí v Otočci před branami osmifinále

VALENTA Jan BrychtaJan_ETTU_TOP10Y_Praha_20161008_174414_D71_9618_home

Českého reprezentanta zastavil favorizovaný Litevec Stankevicius

Velmi kvalitní soupeř stál v cestě Janu Valentovi ve druhém kole dvouhry juniorů na Slovenia Junior & Cadet Open. Mezinárodně ostřílený Litevec Stankevicius Medardas vyčnívá nejen svou dvoumetrovou postavou, ale také nesmírně tvrdými údery z obou stran. Rovněž žebříčkové postavení hovořilo před vzájemnou konfrontací v jeho prospěch. Stankeviciusovi patří 87. příčka světového žebříčku, zatímco Valenta je 129.

Přesto český reprezentant odehrál s favorizovaným soupeřem vyrovnanou partii.

Vedl 2:1 na sety! Soupeř však další dvě sady vyhrál a rázem to byl on, kdo za stolem dominoval. Záblesk naděje na zvrat přišel v šestém setu, v němž Valenta vedl 5:1. Slibný náskok v zisk setu proměnit nedokázal a s turnajem se rozloučil těsnou prohrou 2:4.

Zatímco minulý týden ve Varazdinu se Valenta probojoval do osmifinále, v Otočci dohrál už o kolo dříve. Nutno dodat, že turnaj Slovenia Junior & Cadet Open byl o něco kvalitněji obsazený a prosadit se v silné konkurenci na mládežnické scéně není vůbec nic jednoduchého.

Dalším turnajem seriálu ITTF World Junior Circuit bude Serbian Junior & Cadet Open, které se uskuteční od 4. do 8. října. Také na tomto podniku kategorie Regular Events se představí čeští reprezentanti, do Bělehradu jich odcestuje deset.

 

Slovenia Junior & Cadet Open, Otočec

Výsledky českých reprezentantů

Dvouhra juniorů

2. kolo: Jan VALENTA – Medardas Stankevicius (Litva) 2:4 (-4,9,8,-7,-3,-9).

Kompletní informace o turnaji naleznete zde

Související novinky

Všechny novinky