K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve dvouhře Češi zatím stoprocentní


Karin Adámková překonala strach z Chorvatky Tubikanecové a porazila ji 4:1

V prvních zápasech kvalifikačních skupin ve dvouhře na MS jednotlivců v Budapešti měli čeští hráči a hráčky soupeře slabší, až na jednu výjimku. Karin Adámková měla oprávněné obavy z Chorvatky Ivany Tubikanecové. Nakonec ale vyhrála nad vlastními obavami i svojí soupeřkou.

Jednoduché to ovšem nebylo. „Já jsem s ní před lety v mládežnických kategoriích asi pětkrát prohrála a tohle byla vlastně moje první výhra ve vzájemných zápasech. Proto jsem byla tolik nervózní a spadlo to ze mne vlastně až po proměněném mečbolu. Ona není vůbec špatná hráčka, jen nejezdí moc po turnajích a je v žebříčku daleko za mnou,“ usmívala se po vyhraném pátém setu Karin Adámková.

Dobře do zápasu vstoupila, zvládla úvodní set i koncovku toho druhého. Pak ale přišly komplikace, víc než jeden set však soupeřce získat nedovolila. „Jsem opravdu moc spokojená, tohle byla na úvod turnaje pořádně těžká soupeřka. Důležité bylo, že jsem moc nekazila, občas zatlačila forhendem a vynutila si tlak.“ A že české reprezentantce rozhodčí odpískali pět neregulérních servisů, nehrálo v dobře zvládnutém boji příliš velkou roli. „To se mi občas stává, ale tentokrát to nevadilo,“ dodala s úsměvem.

Premiéra na šampionátu se povedla i Adámkové spolubydlící na hotelu a spoluhráčce ze čtyřhry Anetě Kučerové. Obě se navzájem na turnaji povzbuzují a dodávají si potřebné sebevědomí. Aneta Kučerová přehrála Moldavanku Vladu Caraulnaovou 4:0 a po zápase pouze podotkla, že kdyby toto nevyhrála, neměla by na šampionátu opravdu co dělat. „Při vší úctě, ona opravdu nic moc nepředvedla. Byl to sice můj první zápas na mistrovství světa, nicméně soupeřka mi to trochu usnadnila. Na druhé straně, splnit roli favoritky není vždycky tak snadné. Člověk si ty body uhrát musí sám. Připravila jsem se na šampionát dobře, tak uvidíme, kam až to bude stačit,“ řekla Aneta Kučerová.

Tomáš Polanský se po vítězství nad Mexičanem Jairem Jimenezem k výkonu ani vyjadřovat nemusel. Soupeř uhrál všeho všudy ve čtyřech setech patnáct bodů, což hovoří za vše. A podobně snadnou úlohu měl i David Reitšpies. Jeho soupeř Spc Molino Mosantu z Konga nekladl prakticky žádný odpor a český reprezentant vyhrál hladce 4:0.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů

Skupina 62: Tomáš POLANSKÝ – Jair Jimenez (Mex.) 4:0 (3,3,1,8).

Skupina 72: David REITŠPIES – Spc Molino Mosantu (Kongo) 4:0 (4,6,3,8).

Dvouhra žen

Skupina 13: Karin ADÁMKOVÁ – Ivana Tubikanecová (Chorv.) 4:1 (7,10,-8,7,9).

Skupina 39: Aneta KUČEROVÁ – Vlada Caraulnajová (Mold.) 4:0 (7,6,5,6).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky