K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve dvouhře uspěly v prvním kole tři české reprezentantky


Hana Matelová vrátila Němce Langové devět let starou porážku z ME v Ostravě

Hned tři ze čtyř českých reprezentantek postoupily do 2. kola dvouhry na MS v Budapešti. Hana Matelová s Danou Čechovou po výhře 4:0, Karin Adámková ztratila jediný set a pouze Aneta Kučerová proti nasazené šestce Mimě Itoové z Japonska neuspěla.

Jako první se do bojů pustila Hana Matelová. Němka Kristin Langová budila velký respekt, zkušená hráčka patřila mezi nejlepší, které se z kvalifikace do hlavní soutěže probojovaly. Matelová však zahrála skvěle, zejména pak měla pevnější nervy v koncovkách úvodních setů. Vrátila tak Langové prohru na kterou si po zápase s úsměvem vzpomněla. „Určitě jsem s ní na velkém turnaji hrála v roce 2010 na mistrovství Evropy v Ostravě. Byl to můj první zápas za reprezentaci a tam mě vycvičila. Další velké turnaje si přesně nepamatuji, ale vím, že v lize jsem poslední dva nebo tři vzájemné zápasy vyhrála. To ovšem nic nemění na faktu, že to byl hodně těžký los a jsem ráda, že jsem to zvládla.“

Potvrdila, že úvodní sety zápasu byly pro konečný úspěch klíčové. Hlavně ten první. „De facto jsem jí ho ukradla, vždyť jsem prohrávala 3:8. To bylo hodně důležité. Zvládla jsem vlastně tři koncovky, což asi rozhodlo. Těžko říct, jestli to bylo z mé strany herně ono, ale vyhrála jsem 4:0, líp už to nešlo a jsem moc ráda, že jsem ve druhém kole. Myslím, že jsme zvolili dobrou taktiku, platilo to na ni. Hodně chybovala, já jsem naopak dobře měnila rytmus. Teď mě čeká čtvrtá hráčka světa Liu Shiwen, tohle prostě nebyl dobrý los. Ještě nikdy jsem hráčku z TOP 10 světa neporazila, ale budu samozřejmě bojovat,“ dodala Hana Matelová.

Dana Čechová před dvěma lety postoupila na MS v Düsseldorfu mezi dvaatřicet nejlepších. Před letošním šampionátem prohlásila, že není nereálné tento úspěch zopakovat. Los ji na úvod přisoudil mladou Maďarku Orsolyi Feherovou. Po výhře 4:0 byla česká reprezentantka pochopitelně velmi spokojená. „Nejtěžší na zápase byl fakt, že se čekalo moje vítězství. Ona je mladá, hrála doma a neměla co ztratit. Nikdy jsem s ní nehrála a styl těch mladých maďarských hráček mi úplně nesedí. Byl to navíc pro mě první zápas ve dvouhře. Jednoduché to zkrátka nebylo, ale povedlo se. Hodně se projevily věci, na kterých jsme pracovali s trenérem Englem. Hlavně příjem forhendem, od druhého setu jsem dělala hodně bodů právě flipem. Taky forhend ze středu, nechodit tam bekhendem. Maďaři mě samozřejmě dobře znají a připravili se na mne. Tak jsem je trochu zaskočila,“ hodnotila své vystoupení Čechová, kterou ve druhém kole čeká jedna z nejlepších obranářek světa Japonka Hitomi Satoová.

Gejzír radosti předvedla po proměněném mečbolu Karin Adámková. Vrhla se do náruče trenéra Engela, dobře si vědoma, že zopakovala dva roky starý úspěch, kterým byl postup do druhého kola. Proti Velezkušené Španělce Galii Dvorakové totiž rozhodně nebyla v roli favoritky. Hrála však odvážně, nebála se a vyhrávala důležité výměny. Výsledek 4:1 byl naprosto zasloužený. „Já jsem s ní nikdy nehrála, jen jsem ji viděla v zápasech proti Španělsku v kvalifikaci družstev na ME. Věděla jsem, co hraje a co ne. Překvapilo mě, že tentokrát nedala tolik míčků, jako proti našim holkám v té kvaldě. Naopak si myslím, že já jsem hrála opravdu dobře, chodil mi tam forhend, o ten se mohla opřít. Můj bekhend jí vadil, takže se snažila tlačit přes forhend, ale ani tam dneska prostě neměla šanci. Byla jsem až do konce hodně nervózní, ztratila jsem druhý set, ale pak jsem vyhrála koncovku toho třetího a cítila jsem, že mám navrch. Klid však přišel až po vítězném mečbolu. Jsem šťastná, že se mi povedlo opět postoupit do druhého kola na mistrovství světa. Byl to můj cíl a ten jsem splnila,“ smála se šťastná po zápase. Ve druhém kole ji čeká rovněž Číňanka Wang Manyu, což je pro Adámkovou velká výzva a určitě skvělá škola.

Z kvarteta českých reprezentantek tak v prvním kole skončila pouze Aneta Kučerová. S turnajovou šestkou Mimo Itoovou z Japonska neměla co ztratit, snažila se bojovat, jenže od stolu odešla s prohrou 0:4.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ – Kristin Langová (Něm.) 4:0 (9,13,12,7), Dana ČECHOVÁ – Orsolya Feherová (Maď.) 4:0 (9,9,8,9), Mima Itoová (Jap.) – Aneta KUČEROVÁ 4:0 (6,6,5,7), Karin ADÁMKOVÁ – Galia Dvoraková (Šp.) 4:1 (4,-9,11,4,9).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE

 

 

Související novinky

Všechny novinky