K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve finále extraligy žen proti sobě nastoupí rivalové z jihu Moravy


Číňanka Guo Lin by měla být hlavním trumfem obhájce titulu z Hodonína

Už přes deset let nezná česká ženská extraliga žádné jiné vítěze než týmy Hodonína nebo Břeclavi. A je jisté, že ani letos tomu nebude jinak. Ve finále, hraném na dvě vítězství, se utkají oba velcí rivalové z jihu Moravy.

Obhájce titulu SKST Mart Hodonín-Stavoimpex vyhrál dlouhodobou část a MSK Gumotex Břeclav skončil druhý. Oba týmy měly ve čtvrtfinále play off volno a v semifinále si pak bez větších problémů poradili se svými soupeři. Hodonín vyřadil Ostravu, Břeclav pak Moravský Krumlov. Boj o zlato však slibuje přece jen vyrovnanější podívanou.

Nic na tom nemění ani fakt, že v obou utkáních základní části Hodonín porazil Břeclav 6:1. Finále play off je přece jen něco jiného. Začínat se bude v Břeclavi, druhé i případné třetí utkání se hraje v Hodoníně.

Oba celky disponují zkušenými hráčkami a diváci uvidí hned tři účastnice nedávného mistrovství světa družstev ve Švédsku. „Máme vyrovnaný kádr, což byla v sezoně naše veliká výhoda. Rádi bychom celou sérii maximálně zdramatizovali. Hodonín je ale určitě favoritem, vždyť během sezony neztratil ani bod. A pokud nastoupí Číňanka Guo Lin, budeme to mít ještě těžší,“ přiznává trenér Břeclavi Petr Nedoma. K dispozici bude kompletní kvarteto: Dana Čechová, Karin Adámková, Aneta Kučerová a Maďarka Vivien Ellöová.

Z hodonínského tábora zní odpověď: „Ano, Guo Lin je připravena bojovat o titul mistryně České republiky. Počítám s tím, že nastoupí a bude naší hlavní oporou. Chceme titul obhájit a nejlépe hned ve druhém utkání před vlastními fanoušky,“ vzkazuje hodonínský kouč Jaroslav Mikeska. I on bude mít připraveny čtyři skvělé hráčky: Guo Lin, Natálii Partykovou, Renátu Štrbíkovou a Kateřinu Pěnkavovou. Otázkou však je, v jaké formě bude velezkušená Renáta Štrbíková, která kvůli zranění ruky neodletěla na mistrovství světa. To se ale uvidí už 11. května v pátek, kdy bitva o titul vypukne.

 

Extraliga žen, sezona 2017/2018

Program finále

Pátek, 11. května (18 hodin)

MSK Gumotex Břeclav – SKST Mart Hodonín – Stavoimpex

Sobota, 12. května (18)

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav

Pátek, 18 května (případné 3. utkání, 18)

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE