K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve finále Ligy mistrů dva německé kluby


Domácí Burussia Düsseldorf vyzve o vítězství v poháru 1. FC Saarbrücken.
Foto: ettu.org

Oba ruské velkokluby s hvězdami nabitými sestavami skončily v letošním ročníku Ligy mistrů před branami finále. Jekatěrinburg prohrál v semifinále s Borussií Düsseldorf 2:3, vítěz posledního dokončeného ročníku soutěže Orenburg pak nestačil na 1. FC Saarbrücken a podlehl mu 1:3.

Ani sebevětší osobnosti evropského stolního tenisu nemusí být zárukou toho, že v nejprestižnější klubové soutěži v Evropě uspějete. Přesvědčil se o tom ambiciózní Jekatěrinburg, který před sezonou angažoval Angličana Liama Pitchforda. Patnáctý hráč světového žebříčku totiž prohrál ve veledůležité třetí dvouhře se Švédem Antonem Kallbergem a pak už jeho tým nezachránila ani výhra Jonathana Grótha nad domácí jedničkou Timo Bollem. Německá legenda nevyužila několik mečbolů ve 4. setu a rozhodující dějství dokonce prohrála 0:6. To však Bollovi vadit nemuselo, do finále Borussii nasměroval Kristian Karlsson. Trojice hráčů Borussie zaznamenala po jednom bodu, což pochopitelně svědčí o obrovské vyrovnanosti týmu a dobré formě.

Ani ve druhém semifinále neuspěl klub, který byl v utkání mírným favoritem. Fakel-Gazprom Orenburg s legendárním Vladimírem Samsonovem v sestavě prohrál se Saarbrückenem 1:3. Skvěle hrajícího Němce Patricka Franzisku doplnil Číňan Shang Kun. Porazil nejen Samsonova, ale nakonec přidal i rozhodující třetí bod v duelu s Freitasem. Z vítězství a postupu se tak mohl radovat i český hráč Tomáš Polanský, který svým spoluhráčům fandil z lavičky.

Finálový duel Ligy mistrů se hraje v pátek 18. prosince od 20.30 hodin a sledovat ho můžete nejen na streamu ETTU TV, ale především v televizi na stanici ArenaSport TV. Tam i s českým komentářem Josefa Šimončíka a Petra Korbela.

Foto: ettu.org

 

Liga mistrů 2020/2021, Düsseldorf

Výsledky utkání play off

Semifinále: TTSC UMMC Jekatěrinburg – Borussia Düsseldorf 2:3. Jonathan GRÓTH – Kristian KARLSSON 3:0 (8,8,3), Tomislav PUCAR – Timo BOLL 0:3 (-6,-8,-6), Liam PITCHFORD – Anton KALLBERG 2:3 (10,-7,-5,11,-3), Jonathan GRÓTH – Timo BOLL 3:2 (5,-10,-6,19,0), Tomislav PUCAR – Kristian KARLSSON 0:3 (-9,-9,-2). Fakel-Gazprom Orenburg – FC Saarbrücken 1:3. Marcos FREITAS – Patrick FRANZISKA 2:3 (-8,5,-6,7,-3), Vladimír SAMSONOV – Kun SHANG 1:3 (-12,9,-3,-4), Dimitrij OVTCHAROV – Darko JORGIČ 3:1 (-4,10,6,5), Marcos FREITAS – Kun SHANG 2:3 (-7,-8,1,5,-4).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE