K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve Francii má k titulu nejblíže Angers


Lídr tabulky sahá po historicky prvním titulu ve francouzské Pro A

Ve francouzské lize sice nehrají systémem play off, ale o napínavý souboj o titul fanoušci nepřijdou. Po minulém ročníku, který kvůli pandemii covidu-19 zůstal bez vítěze, se opět schyluje k zajímavému závěru. První a sedmou příčku dělí pouze šest bodů. Na čele se drží Loups d’Angers s 38 body. O čtyři méně má obhájce titulu Morez Haut-Jura, který však odehrál o utkání méně. Navíc i los posledních tří kol nahrává právě mistrovi ze sezony 2018/2019. Těsně v závěsu zaostávají hned tři týmy – S.P.O Rouen, SS La Romagne a T.T.C Caen.

Angers se s odchodem lídra týmu Jense Lundquista vypořádal na výbornou. A to hlavně díky Portugalci Joao Geraldovi. Vyhrál 18 z 22 utkání a s přehledem kraluje tabulce úspěšnosti. Když k tomu přičteme 43. hráče světového žebříčku Jona Perssona a skvěle hrajícího nováčka Hampuse Nordberga, vyjde nám první místo v lize. Pokud v čele vydrží, oslaví svůj první titul v nejvyšší francouzské soutěži od založení klubu v roce 1973.

Prozatím druhý Morez zkouší zopakovat skvělou jízdu z před dvou let, kdy překvapivě ligu ovládl. Letos už za outsidera považován není, spíš naopak. Dokázal si udržet klíčové hráče, Fina Benedeka Olaha a ruskou jedničku Kirilla Stačkova. K tomu ještě klub přivedl legendu anglického stolního tenisu Paula Drinkhalla, což z Moreze udělalo hlavního favorita ligy. Právě Drinkhall však zůstává s bilancí 6:4 mírně za očekáváním.

Kartami ještě teoreticky může zamíchat třetí Rouen. Kvalitu na to má – 24. hráč světa Robert Gardos spolu s mistry Francie ve dvouhře z roku 2018 Alexandrem Robinotem a z roku 2019 Canem Akkuzu. K titulu ale nestačí pouze vyhrát zbylá dvě utkání. Pomoct hned třemi prohrami by musel první Angers.

Ještě mizivější šance má Caen v čele se slovenským reprezentantem Wang Yangem, který se s 13 výhrami řadí mezi 5 nejlepších hráčů sezony. To samé se však nedá říct o jeho spoluhráčích a na trofej Pro A tak může klub ze severozápadu Francie pomalu zapomenout.

Na spodním konci tabulky to na napínavý finiš nevypadá. Sestupová pozice patří celku PPC Villeneuvois. Ten má sice dvě utkání k dobru, ale na devátý Istres TT ztrácí propastných pět bodů. Navíc je ještě čeká Morez a Rouen, tedy druhý a třetí tým soutěže.

Do konce zbývají jen dvě celá kola a čtyři dohrávky. Angers to má ve svých rukou. S hlavním rivalem v boji o titul Morezem už vzájemné zápasy sehrál, oba si připsali po jednom vítězství. O titulu bude jasno na začátku června.

Text: Adam Procházka

Kompletní informace o francouzské Pro A mužů najdete ZDE