K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve Frýdlantu byly rozdány první medaile


Tomáš Polanský obhájil titul mistra republiky ve dvouhře mužů do 21 let

První zlaté medaile na JKD SPED mistrovství České republiky ve Frýdlantu nad Ostravicí vybojovali ve dvouhrách mužů a žen do 21 let Tomáš Polanský a Kristýna Štefcová. Zatímco pro Polanského je to už druhý titul za sebou, Kristýna Štefcová dosáhla ta zlato poprvé a jak sama přiznala, bylo to úžasné loučení s touto věkovou kategorií.

Ve finále porazila svoji oddílovou kolegyni a obhájkyni titulu Zdenu Blaškovou 3:2. Finálová zápas začala výrazně lépe a vyhrála úvodní dvě sady, pak ale iniciativu převzala její soupeřka. „Byla to trochu chyba, vedla jsem 2:0 a 6:3 ve třetím setu. Měla jsem už zápas dotáhnout do vítězného konce. Nepodařilo se mi však Zdenu zlomit, ona začala mnohem lépe trefovat míček a já jsem naopak hodně chybovala. V rozhodujícím sedmém setu jsem se snažila bojovat o každý míček, jenže mi docházely síly. Prohrávala jsem už 5:9 jen jsem se snažila míček přehazovat přes síťku, ale Zdena hodně kazila. Byl to hodně těžký zápas,“ pověděla po vyhrané bitvě a dodala: „Je to nejlepší výsledek, jaký jsem v této sezoně dokázala a moc si toho titulu vážím. Jsem ráda, že s touto věkovou kategorií jsem se rozloučila stylově,“ smála se novopečená mistryně republiky do 21 let.

Tomáš Polanský měl možná trochu výhodu, že těsně před finálovým duelem bojoval jeho soupeř o postup do semifinále dvouhry mužů. David Reitšpies měl po těžkém zápase jen několik minut na regeneraci sil a pak se pustil do boje i titul. Po prohraných dvou koncovkách sice dokázal snížit, ale pak už byl přece jen lepší Tomáš Polanský, který tak obhájil titul z loňského roku. „Bylo to asi ještě těžší než vloni a jsem rád, že se mi to povedlo,“ řekl jen velmi krátce Polanský a spěchal paradoxně společně s Davidem Reitšpisem, svým deblovým partnerem, na utkání ve čtyřhře.

Ve dvouhře mužů a žen se bojovalo teprve o postup do semifinále, a tedy o medaile. V mužské soutěži prošel mezi čtyři nejlepší nejrychleji Antonín Gavlas, který porazil 4:0 Jakuba Kleprlíka. Velikou radost měl z jednoznačného postupu Tomáš Tregler. Zajistil si tak svoji první medaili z šampionátu jednotlivců. „Kluci se mi už konečně nebudou smát, že nemám žádnou placku z republiky,“ rozdával úsměvy hráč TTC Ostrava 2016. „Osmifinálový zápas s Ondřejem Bajgerem byl možná ještě víc nepříjemný, než nyní s Jirkou Vráblíkem. S Ondrou totiž spolu trénujeme a velmi dobře se známe. Bylo to o momentální formě, a tu jsem měl asi trochu lepší. Pak s Jirkou Vráblíkem to bylo úplně něco jiného. Myslím, že mu mnohem víc vadily míčky, se kterými se hraje. On je zvyklý rychle ukončit výměnu, kdežto teď musel jít do hry. Byl to z é strany docela povedený zápas a jsem opravdu šťastný, že mám už jistou medaili,“ dodal Tomáš Tregler. Do semifinále se probojoval také Pavel Širuček má šanci zopakovat zisk titulu z roku 2015 a František Plaček, který po vyřazení Dmitrije Prokopcova porazil také ostravského Josefa Šimončíka.

A pokud jde o rozšíření sbírky mistrovských titulů, tak ve dvouhře žen to bude hodně zajímavý boj. Do semifinále totiž postoupila už sedminásobná mistryně republiky ve dvouhře Ranáta Štrbíková, dvojnásobné šampionky Dana Čechová a Hana Matelová. Jedinou letošní medailistkou, která ještě titul nezískala je Simona Ertlová. O tom, zda se právě ona nakonec ze zlata nebude radovat, se rozhodne poslední den šampionátu.

 

JKD SPED mistrovství České republiky ve stolním tenisu, 2017

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: František PLAČEK (TTC Františkovy Lázně) – Josef ŠIMONČÍK (TJ Ostrava KST) 4:3 (9,-12,-6,5,5,-9,6), Pavel ŠIRUČEK (KST ENERGA-MANEKIN Toruń) – David REITŠPIES (SF SKK EL Niňo Praha) 4:2 (-8,8,8,-3,6,3), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) – Jiří VRÁBLÍK (KS Dekorglass Dzialdowo) 4:1 (9,7,6,-6,6), Antonín GAVLAS (TTC Františkovy Lázně) – Jakub KLEPRLÍK (SF SKK EL Niňo Praha) 4:0 (6,4,8,7).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín) 4:0 (6,7,9,7), Renáta ŠTRBÍKOVÁ (SKST Hodonín) – Hana BARTOŠOVÁ (CDU SPORT – ST Ostrava) 4:0 (8,5,9,6), Simona ERTLOVÁ (MK Řeznovice) – Aneta KUČEROVÁ (MSK Břeclav) 4:2 (4,-8,8,-8,9,9), Dana ČECHOVÁ (MK Řeznovice) – Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) 4:1 (7,10,-7,5,6).

Dvouhra mužů do 21 let, finále: Tomáš POLANSKÝ – David REITŠPIES 4:1 (8,10,-9,9,3).

Dvouhra žen do 21 let, finále: Kristýna ŠTEFCOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 3:2 (11,7,-8,-4,-6,4,10).

 

Další informace o MČR ve stolním tenisu najdete na: https://www.ping-pong.cz/mistrovstvi/mistrovstvi-cr-muzu-zen-2/