K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve věku 83 let zemřel Jiří Daněk


Na setkání u příležitosti 90 let Československého stolního tenisu v roce 2015 (třetí zleva)

Ve čtvrtek 14. ledna 2021 zemřel ve věku 83 let bývalý předseda Českého svazu stolního tenisu Jiří Daněk. Byl uznávaným trenérem, známým funkcionářem a později se angažoval ve stolním tenise tělesně postižených. Spojil většinu svého života s Havířovem, kde žil.

Osm let byl předsedou oddílu Baníku Havířov a v září 1989 byl zvolen předsedou Českého svazu stolního tenisu. V této funkci působil do března 1993, kdy ho vystřídal v čele již nově vzniklé České asociace stolního tenisu Ivan Fürbacher. Jiří Daněk již neměl ambice pracovat ve vedení svazu.

Už na konci 80. let se postupně začal věnovat stolnímu tenisu tělesně postižených. Nejprve v samotném Havířově, později se stal trenérem národního družstva – až do roku 2000. Naši stolní tenisté startovali poprvé na paralympiádě v roce 1996 v americké Atlantě, kde byl zvolen do International Paralympic Table Tennis Commitee (IPTTC).

Postupně se stal šéfem přes řízení mezinárodních turnajů, technickým delegátem a zástupcem Evropy v paralympijském výboru. V těchto funkcích skončil v roce 2009, kdy ve volbách v japonské Nagoji dostali příležitost mladší kandidáti. V posledních letech se ovšem stále věnoval v roli předsedy organizačního výboru přípravě turnaje Czech Para Open v Ostravě.

Čest jeho památce!