K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve Vsetíně jsou o krok napřed


Na dvou školách už kroužky fungují, třetí vznikne po prázdninách

Netradičně hned ve dvou tělocvičnách proběhla v pořadí šestnáctá show Všichni za stůl ve Vsetíně. Zúčastnilo se jí přes 250 dětí tří základních a dvou mateřských škol. Jak vidno, na Valašsku je stolní tenis populární a zájem vedení města i regionálních médií to potvrdil.

Oddíl stolního tenisu Sokol Vsetín využil akci k prezentaci své práce s nejmenšími členy oddílu. Začínající hráči a hráčky obdrželi od ředitelů škol pamětní medaile a sklidily zasloužený aplaus od publika. Program plný her a soutěží se líbil, podobně jako na všech předcházejících akcích děti nadšeně pobíhaly mezi stoly, zapojily se do soutěže v malování a pochopitelně vyzkoušely hru pod vedením zkušených trenérek. Díky velké ploše dvou tělocvičen bylo možné připravit tři velké pingpongové stoly, dva mini, jeden střední a jeden kulatý. Jakmile moderátor akce vyzval děti ke hře, nebyl ani na chvíli jediný stůl prázdný. „Naším hlavním cílem bylo ukázat vedení města a prostřednictvím médií také široké veřejnosti, že stolní tenis ve Vsetíně má budoucnost. Nešlo nám primárně ani tak o nábor dalších dětí, i když samozřejmě přivítáme každého nového zájemce. Jsme tak trochu o krok napřed, dva kroužky už nám fungují při základních školách Sychrov a Trávníky, další pak otevřeme po prázdninách ve škole Rokytnice,“ řekl Jaroslav Gebauer ze Sokola Vsetín. Podle jeho slov se akce líbila nejen dětem, ale také hostům, které na show klub pozval.

Připomněl, že v oddíle stolního tenisu je v současnosti více než polovina všech členů v mládežnických kategoriích a trpělivá práce trenérů už přináší svá ovoce. „Patříme v rámci asociace mezi tzv. sledované kluby mládeže. Máme několik velmi talentovaných dětí. Jedenáctiletá Nela Hanáková už dvakrát absolvovala evropský kemp a společně s Tomášem Černohorským je zařazena do programu Hledáme budoucí olympioniky. K velkým talentům patří například také sestry Kateřina a Barbora Hnátkovy a ve výčtu dalších jmen bych mohl pokračovat,“ dodal.