K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Velcí extraligoví rivalové letos v odlišných úlohách


Mužskou nejvyšší soutěž odstartuje ve čtvrtek před televizními kamerami duel Ostravy a El Niňa

Dvakrát za sebou proti sobě nastoupili v boji o mistrovský titul. Pokaždé se radoval jeden z nich. I v minulé sezoně patřili v základní části k nejlepším, bohužel play off se neuskutečnilo. Letos jejich vzájemný duel odstartuje nový ročník Extraligy mužů.

Ve čtvrtek 3. září od 18 hodin před kamerami Ping-pong TV rozehrají první mistrovský duel celky TTC ENFIREEX Ostrava a SF SKK El Niňo Praha. Přímý přenos začne v 17.45 a bude ho vysílat také televize Arena Sport.

Po zásadních změnách v kádru pražského El Niňa, které bylo vyhlášeno v minulé sezoně vítězem nedohraného ročníku extraligy, mohou být diváci právem zvědaví, jak si prakticky nové družstvo povede. Z úspěšného týmu minulých let zůstal jen hrající trenér Petr Kaucký. „Naším cílem letos nebudou boje o titul. Právě naopak, tím prvním bude pokusit se probojovat do play off, pokud se to nepovede, budeme se snažit hlavně v soutěži udržet,“ říká před novou sezonou.

Jedničkou El Niňa je mladý Slovák Jakub Zelinka. Dvacetiletý hráč v minulé sezoně působil v Polsku a aktuálně je třináctém místě slovenského žebříčku mužů. Platí však, že je nejlepším hráčem do 21 let v zemi našich východních sousedů. Bodově by se měl v české extralize umět prosadit také další nový hráč Vojtěch Rozínek. Působil v německém Passau v páté lize, na českém žebříčku sice figuruje až v sedmé desítce, jenže jeho výkonnost je bezesporu vyšší. Na únorovém mistrovství republiky se probojoval mezi dvaatřicet nejlepších. „Na trojce v sestavě mohu občas zaskočit já, nebo bude hrát některý z mladých talentů, kteří jsou členy našeho střediska mládeže na Kotlářce,“ dodává Petr Kaucký.

Domácí celek TTC Ostrava má v sezoně mnohem vyšší ambice a šéf klubu Petr Korbel se netají touhou opět usilovat o titul. Trenér Tomáš Demek bude mít k dispozici kádr, v němž se pojí zkušenost s dravým mládím. Z pražského El Niňa do týmu přišel Jakub Kleprlík, který tak více než vydatně zacelil díru po odchodu Ondřeje Bajgera (přestoupil do Havířova). Jakub Kleprlík v minulé sezoně v dresu El Niňa odehrál čtyřiadvacet zápasů a jen pět z nich prohrál. V hodnocení úspěšnosti všech hráčů s více než dvaceti odehranými zápasy byl celkově čtvrtý.

V týmu mu budou dělat společnost Chilan Felipe Olivares, který byl vloni v pořadí podle úspěšnosti dvanáctý (17 vítězství/13 porážek), Šimon Bělík (ten byl patnáctý s bilancí 9/12) a mladý Slovák Filip Delinčák. „Chceme bojovat o titul. Posílili jsme o zkušeného Jakuba Kleprlíka a věřím, že do bojů o medaile zasáhneme,“ říká před sezonou majitel ostravského klubu Petr Korbel a dodává: „Co se týče role Jakuba Kleprlíka, tak tam je to jednoznačné. Je to jednička týmu, zkušený borec, velice poctivý v tréninku, velký profesionál, takže od něj si slibuji, že bude příkladem pro mladší spoluhráče.“

První letošní přímý přenos Extraligy mužů na Ping-pong TV a Arena Sport odstartuje jako již tradičně předzápasové studio. Komentátorem utkání bude Josef Šimončík, vedle něj usedne jako jeho pomocník a expert Petr David. Budou mít ve studiu dva hosty. Předseda Mediální komise Martin Kučera představí novinky svazu v oblasti komunikace a propagace stolního tenisu, František Solanský, který je prezidentem ostravského klubu a majitelem firmy ENFIREEX, bude hovořit o spolupráci s TTC Ostrava a cílech pro letošní sezonu.

Přímý přenos utkání TTC ENFIREEX Ostrava – SF SKK El Niňo Praha můžete od 17.45 hodin sledovat na Ping-pong TV ZDE

Související novinky

Všechny novinky