K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Víte, kolik má Linda Záděrová medailí z juniorských šampionátů?


V PingCastu Speciál #4 byla hostem společně s kadetem Martinem Šípem
Foto: ettu.org

Letošní mládežnický šampionát v chorvatském Varaždinu neskončil pro české hráče vůbec špatně. Stříbro Martina Šípa ve smíšené čtyřhře kadetů, kde byla jeho spoluhráčkou Ukrajinka Veronika Matiuninová, bronz kadetů v soutěži družstev a také bronz Lindy Záděrové a Chorvatky Hany Arapovičové ve čtyřhře juniorek. To byla hlavní témata PingCastu Speciál #4, v němž oba české reprezentanty zpovídal Michal Henžel.

Bylo to pochopitelně povídání příjemné a také veselé. Například, když se Michal Henžel s Lindou Záděrovou trochu zamotali do počtu medailí, které má úspěšná juniorka ve své sbírce. Absolvovala již své čtvrté mistrovství Evropy a bylo třetí, ze kterého si přivezla medaili. „Nechtěla jsem tomu uvěřit, ale spočítala jsem si to. Takže je to fakt. Každý medailový úspěch z podobně velké akce je fajn, jediné, co mě na tom asi trochu mrzí je, že jsou všechny tři jsou bronzové. Asi tak bych to řekla,“ souhlasila s otázkou Michala Henžela, jenže ve své odpovědi se trochu spletla. Ze tří juniorských šampionátů má totiž doma bronzové medaile čtyři. Jako kadetka vybojovala v Kluži 2018 bronz s Adamem Štalzerem v mixu a bronz ve čtyřhře s Chorvatkou Hanou Arapovičovou, o rok později v Ostravě byla členkou bronzového juniorského týmu a letos tedy opět bronzová v deblu s Hanou Arapovičovou. A jen pro úplnost, naprázdno vyšla pouze při své premiéře v roce 2017 v portugalské Guimarãesi.

Oproti mezinárodně výrazně zkušenější Lindě Záděrové byl Martin Šíp na svém prvním juniorském šampionátu. „Užil jsem si to úplně super. Snažil jsem se hned od začátku nasávat atmosféru, když tam například trénovali ti nejlepší. Postupem času ta euforie opadala, a to se možná projevilo i na výkonech, ale užil jsem si to celé. Bylo to skvělé.“

Ze svojí první medaile se radoval v soutěži družstev, když společně se svými spoluhráči došel až do semifinále. „Před odjezdem na turnaj jsem se necítil úplně v pohodě, ale tam se vše otočilo. Vyhrál jsem první dvouhru a najednou to šlo. Teprve až v semifinále s Rumunskem se to zase změnilo. Paradoxně nejtěžší zápasy, co jsme v družstvech vyhráli, byly proti Rusku a Belgii. Oba jsme však vyhráli 3:0. Byl to povedený turnaj,“ dodal Martin Šíp, jehož bilance osmi vítězství a jen dvou porážek ve dvouhrách byla základem úspěchu českého družstva.

Jaké další zážitky z letošního šampionátu ve Varaždinu oba hosté prozradili, ale také co například čeká Lindu Záděrovou nyní v srpnu, si můžete poslechnou v PingCastu Speciál #4 na YouTube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE