K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vítěz předvánoční soutěže si užil čtyři dny na MS v Budapešti


Byl jsem na fotbale v Barceloně i Mnichově, tohle bylo emočně naprosto srovnatelné, říká Dalibor Mach

Na konci minulého roku mediální komise ČAST vyhlásila soutěž s hlavní cenou, kterou byl zájezd na MS jednotlivců v Budapešti. Losování proběhlo v průběhu mistrovství republiky v Teplicích a vítězem se stal devětačtyřicetiletý Dalibor Mach. Na šampionátu strávil čtyři dny, sledoval pozorně výkony nejlepších hráčů a hráček světa a pak se s námi podělil o své postřehy.

Hrával stolní tenis jako malý kluk, ve třinácti toho nechal, ale po narození syna Františka si našel opět za stoly cestu. Jakmile začal hrát závodně syn, jezdil s ním na turnaje a nakonec vzal zpátky pálku do ruky. Letos hraje za TJ Krupka C krajský přebor II.

Jak jste se o svém vítězství dověděl?

Na šampionátu v Teplicích jsem byl jako divák. Bohužel, v době losování této soutěže jsem musel odjet domů, takže mi tu novinu volali kamarádi z haly, že jsem vyhrál nějaký zájezd. Nejprve jsem si myslel, že je to na Czech Open do Olomouce, ale pak mi teprve přišel mail, že mohu jet na mistrovství světa.

Neváhal jste ani chvilku?

To mě vůbec nenapadlo. Byl jsem rozhodnutý ihned. Světový šampionát se třeba s turnajem World Tour nedá srovnat. Tady jsou zkrátka všichni.

Jak se vám mistrovství světa líbilo?

Užil jsem si to úplně fantasticky. Líbí se mi celková atmosféra v hale i mimo ní. Je to daleko živější, než když na to člověk kouká na Eurosportu v televizi. A taky chování hráčů, kteří hrají před kulisou, která se dá klidně srovnat s fotbalem. Byl jsem jako fanoušek na zápase Barcelony, byl jsem v Mnichově na Bayernu a tohle se mi emočně zdá naprosto srovnatelné. A hráči se soustředí na svůj výkon, nevadí jim, že u vedlejšího stolu někdo nadšeně tleská. Tohle je úžasné vidět.

Co říkáte na výkony hráčů a hráček?

Zase musím zopakovat, že vidět je hrát živě, to je úplně něco jiného, než třeba v televizi. Sledovat hráče v jaké rychlosti hrají těžké údery, jak se pohybují za stolem, to se prostě u nás doma nevidí. Tady vidím neskutečné věci.

Našel jste si tady své favority?

Snažil jsem se samozřejmě nevynechat žádné zápasy českých reprezentantů. Fandil jsem ze všech sil. Ale pak jsem si nenechal ujít zápas Němce Timo Bolla, toho mladého Japonce Harimota a hlavně Číňany. To jsou hráči, které bych za normálních okolností jinde nemohl vidět.

Co říkáte atmosféře šampionátu?

Myslím si, že tohle se zkrátka musí vidět. Těžko se to popisuje. Je to úplně něco jiného, než v televizi. Vzal jsem s sebou tady i manželku, která stolnímu tenisu zase až tak neholduje. Ale tohle ji úplně vtáhlo do děje, prožívala zápasy stejně jako já. Jsem zkrátka opravdu moc rád, že jsem část světového šampionátu mohl vidět na vlastní oči a děkuji všem, kdo tuhle cenu vymysleli, za skvělý zážitek.