K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vítězkou ankety Stolní tenistka roku 2017 Hana Matelová


Hráčka bundesligového TTG Bingen/Münster-Sarmsheim se z vítězství radovala poprvé v kariéře

Součástí slavnostního zahájení JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen a mužů a žen do 21 let bylo také vyhlášení ankety Stolní tenista roku 2017. Podobně jako v loňském roce byla anketa dvojstupňová. Nejprve hlasovali fanoušci stolního tenisu, kteří vybrali finalisty. Ve druhém kole pak komise, složená z reprezentačních trenérů seniorských i juniorských družstev, trenérů SCM a RCM, členů výkonného výboru ČAST, předsedkyně Trenérsko-metodické komise a předsedy Komise mládeže a Komise vrcholového sportu.

Cenu pro Stolní tenistku roku 2017 převzala z rukou předsedy ČAST Zbyňka Špačka hráčka bundesligového TTG Bingen/Münster-Sarmsheim Hana Matelová. V roce 2017 se stala dvojnásobnou mistryní republiky ve dvouhře a čtyřhře, kvalifikovala se se slovenskou spoluhráčkou Barborou Balážovou na ITTF World Tour Grand Finals a rok zakončila jako česká jednička. „Potěšilo mě to, šampionát ještě nezačal a už mám cenu,“ usmívala se Hana Matelová. „Je to hlavně odměna za účast na Grand Finals, takže polovinu ceny si zaslouží Bára Balážová. Rok to jinak nebyl špatný, takový nahoru a zase dolů. To ovšem ke sportu patří,“ dodala.

I v dalších kategoriích vyhrály osobnosti, které v minulém roce dosáhly významných úspěchů. Kategorii talent roku opanovala juniorka Zdena Blašková, mimo jiné bronzová medailistka ME do 21 let ve čtyřhře. Družstvem roku se staly juniorky České republiky, páté na MEJ v Portugalsku a účastnice juniorského MS v Itálii. Trenérem roku je Tomáš Vrňák, trenér českých juniorek a trenér Zdeny Blaškové. Cenu fanoušků pro nejsympatičtějšího hráče získal vozíčkář Jiří Suchánek, držitel dvou medailí z ME hendikepovaných. Cenu fair play pak ostravský Jiří Martinko. Komise rozhodčích ČAST, která tuto cenu uděluje, ocenila událost, ke které došlo v průběhu čtvrtého utkání play off Extraligy mužů mezi TJ Ostrava KST a DTJ Hradec Králové. „V pátém utkání mezi domácím hráčem Martinem Olejníkem a hostujícím hráčem Jiřím Martinkem za stavu 10:10 v prvním setu, přiznal hráč Martinko chybu při servisu(dotek míčku o dres) a změnil tak stav z 10:11 na 11:10 pro domácího hráče. Nikdo z hráčů, trenérů, diváku a ani rozhodčích tuto skutečnost nepostřehl. Myslíme si, že tato událost svědčí o morálním charakteru zmíněného hráče, a proto jsme se rozhodli udělit mu cenu fair play,“ hovoří se v návrhu Komise rozhodčích ČAST.

 

Vítězové ankety Stolní tenista roku 2017

Stolní tenista roku: Hana Matelová (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim)

Talent roku: Zdena Blašková (SK Dobré)

Trenér roku: Tomáš Vrňák

Družstvo roku: Juniorky České republiky (Zdena Blašková, Kateřina Čechová, Stanislava Slezáková, Anna Matějovská)

Cena fair play: Jiří Martinko (TJ Ostrava KST)

Cena fanoušků pro nejsympatičtějšího hráče: Jiří Suchánek (SKST Liberec)