K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vítězný double Eleny Zahariové v Havířově


Dívčí část turnaje skončila, v pátek vstoupí do bojů chlapci

Triumfem Rumunky Eleny Zahariové ve finále dvouhry U19 skončila první polovina turnaje WTT Youth Contender v Havířově. Dvojnásobná mistryně Evropy kadetek ovládla po dvouhře U17 také nejstarší věkovou kategorii. Ve finále porazila Ukrajinku Anastasii Dymytrenkovou 3:1.

Do finále v této soutěži se neprobojovala nasazená jednička Ruska Vlada Voroninová, ani juniorská vicemistryně Evropy z šampionátu v Ostravě Italka Jamila Laurentiová. Ta si alespoň odnesla pohár za třetí místo.

Ve dvouhře U15 potvrdila svoji skvělou formu Němka Anett Kaufmannová. O kategorii výš postoupila do finále, kde prohrála právě se Zahariovou, ve své věkové kategorii už nezaváhala. Suverénním způsobem porazila v semifinále Francouzku Cleu de Stoppelierovou a ve finále její krajanku Agathe Avezouovou.

České hráčky dvou kategorií, v nichž se v červenci bude hrát juniorské ME ve Varaždinu, na turnaji v Havířově nezazářily. Na tom se shodli oba reprezentační trenéři. Ani jedna se neprobojovala do čtvrtfinále, mezi kadetkami bylo maximem pouze druhé kolo. „Kadetky na turnaji nedokázaly vůbec nic. Nikdo neporazil extra hráčku, nikdo nepodal nadprůměrný výkon. Nikoho zkrátka pochválit nemohu. V mladší kategorii se mi naopak líbila Veronika Poláková, která zahrála skvěle v kategorii do 13 let a v té starší bojovala o postup ze skupiny, kde prohrála těsně s Běloruskou. Líbila se mi její hra, její bojovnost a nasazení. Rozhodně si řekla o zařazení do starší kategorie. Totéž platí i pro Aničku Holejšovskou,“ shrnul vystoupení kadetek trenér Tomáš Vrňák.

Jeho kolega u juniorské reprezentace Jaroslav Mikeska přece jen nějaká pozitiva našel. I on však připustil, že dvě hráčky v osmifinále je hodně málo. „Výsledek bych čekal u některých hráček lepší. Všeobecně ale byly výkony slušné. Je škoda, že se nepodařilo ani v jednom případě postoupit do čtvrtfinále a bojovat o medaili. Pochvalu jednoznačně zaslouží Helča Sommerová, které vůbec nevyšel první kontrolní turnaj. Tady se ale ukázala úplně v jiné formě. Zvládla i několik těžkých zápasů a líbila se mi její hra i nasazení. Linda Záděrová nehrála špatně, ale v rozhodujícím zápase o postup do čtvrtfinále odešla asi i psychicky po dobře rozehraném úvodu. Je to škoda. Pak tady byly hráčky, které třeba ani nepostoupily ze skupiny, ale předvedly dobrou hru. Měly trochu smůlu na los a soupeřky je přehrály.“

Oba trenéři se shodli, že jim turnaj v Havířově příliš nepomohl směrem k nominaci na červencový juniorský šampionát. Velmi důležitou prověrkou tak bude kontrolní turnaj, který je naplánován na konec příštího týdne. „Já mám například jasno o dvou hráčkách, které ani kontrolní turnaj hrát nebudou. Linda Záděrová s Klárou Hrabicovou budou startovat na juniorském turnaji ve Slovinsku a pak se přesunou na turnaj kategorie do 21 let do Chorvatska. Ostatní adeptky mě však budou muset o svých kvalitách ještě přesvědčit,“ dodal Jaroslav Mikeska.

Turnaj v Havířově po dni volna pokračuje v pátek soutěžemi chlapců. Hrát se bude stejným modelem, jako v případě děvčat. Nejprve rozehrají své soutěže kategorie U11, U13 a U17, v sobotu začnou dvouhry U15 a U19.

 

WTT Youth Contender, Havířov

Finálové výsledky

Dvouhra děvčat U15

Semifinále: Anett Kaufmannová (Něm.) – Clea de Stoppelierová (Fr.) 3:0 (2,8,9), Agathe Avezouová (Fr.) – Gaetane Bledová (Fr.) 3:1 (5,-6,8,6). Finále: Anett Kaufmannová (Něm.) – Agathe Avezouová (Fr.) 3:0 (2,6,5).

Dvouhra děvčat U19

Semifinále: Anastasiya Dymytrenková (Ukr.) – Jamila Laurentiová (It.) 3:1 (8,9,-7,4), Elena Zahariová (Rum.) – Alina Vydručenková (Ukr.) 3:1 (11,-4,9,6). Finále: Elena Zahariová (Rum.) – Anastasiya Dymytrenková (Ukr.) 3:1 (7,12,-7,10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST ZDE