K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vozíčkář Jiří Suchánek se kvalifikoval na paralympiádu v Tokiu


Bronzový medailista z Ria je v aktuálním světovém žebříčku desátý

Vzhledem k tomu, že v březnu už se neuskuteční žádný další turnaj, vydala ITTF Para Table Tennis už dnes dubnový žebříček, podle něhož se budou kvalifikovat hráči a hráčky na paralympiádu v Tokiu (25. 8. – 4. 9. 2020).

Jediným českým hráčem, který si zajistil nominaci, je v tuto chvíli obhájce bronzové medaile z Ria vozíčkář Jiří Suchánek. V kategorii M2 mu patří aktuálně desátá příčka, která mu start na hrách zajišťuje. „Díky nedávnému světovému poháru ve Španělsku jsem se vrátil do první desítky na světě, čímž jsem si zajistil účast na hrách v Tokiu. Tedy, pokud budou. To už ale není moje starost. Já měl za úkol se tam dostat, a to mi vyšlo. Děkuji všem za podporu,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Dlouho živil naději na svoji sedmou účast pod pěti kruhy také zkušený Ivan Karabec. V jeho kategorii M10 však byly nominační kritéria o něco přísnější. „Z naší skupiny jede přímo pouze prvních pět hráčů světového žebříčku, pak šest kontinentálních vítězů, jeden domácí hráč a zbývají dvě divoké karty. I kdybych na posledních dvou turnajích uspěl, stejně bych na páté místo žebříčku nedosáhl. Zůstává doufat v udělení divoké karty,“ řekl k současnému stavu paralympijský vítěz ze Sydney 2000 a aktuálně třináctý hráč světového žebříčku.

Kompletní aktuální světové žebříčky hendikepovaných stolních tenistů najdete ZDE

Související novinky

Všechny novinky