K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Všechny ceny v Havířově rozdány, turnaj skončil


Nejstarší kategorii U19 vyhrál Francouz Alexis Lebrun

Po sedmi dnech skončil v Havířově mezinárodní turnaj světového okruhu WTT Youth Series, na němž startovalo přes dvě stě mladých hráčů a hráček z více než dvaceti zemí. Poslední dvě soutěže, které uzavřely boje, ovládli Francouz Alexis Lebrun ve dvouhře U19 a Rumun Iulian Chirita ve dvouhře U15.

Rumuni měli opět velmi silné zastoupení v závěrečných kolech, stříbro v nejstarší kategorii vybojoval Iulian Chirita, bronz pak Darius Movileanu. Mezi patnáctiletými vybojoval druhé místo Francouz Felix Lebrun, ale na třetím byl opět Rumun Dragos Alexandru Bujor. Zbylá dvě třetí místa vybojovali Maďar Balasz Lei a Němec Kay Stümpel.

Čeští reprezentanti v kategoriích U15 a U19 na poháry nedosáhli, což je podle obou reprezentačních trenérů velká škoda. Šance totiž byly. Trenér juniorské reprezentace Marek Klásek proto úplně spokojen nebyl. „Neviděl jsem úplně všechny zápasy, ale obecně mohu říct, že někteří hráči podali lepší výkony, někteří zase horší. Doufal jsem, že se dostaneme až do závěrečných kol. Ondra Květon skončil v sedmnáctce ve čtvrtfinále. Hrál dobře, ale zrovna zápas o medaili mu nevyšel. V devatenáctce na dobré výkony navázal a prohrál mezi šestnácti s nasazenou jedničkou. Ukázal, že je velký bojovník. V osmifinále devatenáctky byl i Šimon Bělík. Ten měl velikou šanci postoupit, ale bohužel nevyužil proti italskému soupeři skvělý vstup do zápasu. Určitě umí hrát ještě lépe. Naopak se turnaj vůbec nepovedl Tomáši Martinkovi, který ani nepostoupil ze skupiny. Ostatní střídali dobré momenty s těmi slabšími,“ řekl Marek Klásek.

Pozastavil se přitom nad jednou věcí, která ho na hráčích docela mrzí. „Většina hráčů se nevyrovnala s míčky, s nimiž se hraje světový okruh. My jsme s nimi chvíli trénovali, ale je fakt, že se chovají jinak a skáčou jinak. S tím se ovšem hráči zkrátka musí vyrovnat. Neřešit neustále vlastnosti balonku a ztratit koncentraci. Když to přirovnám k fotbalu, představte si, že jsou hráči zvyklí na suchý trávník a najednou zaprší a tráva je mokrá. Míč jinak odskakuje a jinak se chová. Taky se s tím přece musí fotbalista vyrovnat.“

Stejně tak trenér kadetů Bohumil Vožický některé hráče pochválil za předvedenou hru, ale připomněl, že na juniorském mistrovství Evropy bude konkurence ještě větší. Co v Havířově stačilo na čtvrtfinále, nemusí na šampionátu ve Varaždinu stačit ani na úvodní kola. „Potěšil mě svým výkonem Martin Šíp, který ve čtvrtfinále statečně bojoval i s turnajovou jedničkou. Neproměnil dva setboly a je vidět, že s evropskou špičkou může hrát. Má výhodu, že je levák, má velkou faleš topspinů a umí se natlačit první do útoku. Svým přístupem mě potěšil Štěpán Brhel. Sice prohrál první tři zápasy, ale nebyl to špatný výkon. A hlavně byl koncentrovaný, což byla v minulosti jeho slabá stránka. Porazil kvalitního ruského hráče Orlova, pak se mu sice nepodařil zápas o čtvrtfinále, ale svůj potenciál naznačil.“

Z dalších adeptů na nominaci pro evropský šampionát nikdo velké výkony nepředvedl. „Jindra Morávek není stavěný na obranu, takže proti ukrajinskému obranáři moc šancí neměl. Ve skupině ale bojoval a porazil slušného Francouze. David Sochor měl těžkou skupinu a nepostoupil. Z těch mladších určitě potěšilo čtvrtfinále Honzy Škaldy v kategorii do třinácti let, ale to je ještě opravdu hodně mladé,“ dodal trenér Bohumil Vožický.

Další zastávkou okruhu WTT Youth Series bude v příštím týdnu turnaj ve slovinském Otočci, kde bude startovat deset českých hráčů a šest hráček.

 

WTT Youth Contender, Havířov

Výsledky českých hráčů

Dvouhra chlapců U15

Čtvrtfinále: Iulian Chirita (Rum.) – Martin ŠÍP 3:0 (5,14,7). Semifinále: Felix Lebrun (Fr.) – Dragos Alexandru Bujor (Rum.) 3:0 (8,8,6), Iulian Chirita (Rum.) – Balasz Lei (Maď.) 3:0 (5,9,9). Finále: Iulian Chirita (Rum.) – Felix Lebrun (Fr.) 3:0 (5,10,7).

Dvouhra chlapců U19

Semifinále: Alexis Lebrun (Fr.) – Kay Stümpel (Něm.) 3:0 (5,8,2), Eduard Ionescu – Darius Movileanu (oba Rum.) 3:1 (7,8,-9,4). Finále: Alexis Lebrun (Fr.) – Eduard Ionescu (Rum.) 3:1 (7,8,-14,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST ZDE