K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Všichni čeští singlisté v kvalifikaci vyhráli na MS svoji skupinu


Tomáš Polanský si vyzkoušel atmosféru v hlavní hale, teď ho ještě čeká jeden krok

Skvělý rozjezd v kvalifikaci dvouhry mužů a žen na mistrovství světa jednotlivců v Budapešti dotáhli čeští hráči a hráčky do úspěšného konce. Obě ženy postoupily přímo do prvního kola, muže ještě bohužel čeká předkolo.

Karin Adámková před dvěma lety v Düsseldorfu postoupila do druhého kola a tento úspěch může stále zopakovat i letos. Postoupila totiž z kvalifikace a ztratila přitom jen dva sety. I svůj druhý zápas ve skupině s Rheann Chungovou z Trinidadu a Tobaga zvládla bez větších problémů. „Nebylo to zase tak jednoduché,“ přiznala po výhře 4:1. „Hrála jsem poprvé ve velké hale a soupeřka nebyla vůbec špatná. Hrála hodně na faleš, musela jsem být neustále ve střehu. Viděla jsem její včerejší souboj s Chorvatkou, taky jeden zápas na videu, takže jsem se dobře připravila. Hodně důležitý byl první set a pak taky třetí, když jsem šla zase do vedení. Jsem šťastná, že se mi podařilo opět postoupit na mistrovství světa do hlavní soutěže,“ dodala.

Druhá česká hráčka v kvalifikaci dvouhry Aneta Kučerová se na postup pořádně nadřela. S nasazenou jedničkou ve své skupině Portugalkou Leilou Olivierovou se zpočátku tahaly o každý set. První vyhrála Kučerová, pak naopak její soupeřka. Zlom nastal za stavu 3:2, kdy česká reprezentantka skvěle začala, vedla už 3:0 a nakonec dokráčela k postupu.

Oba čeští muži si zajistili vítězstvím ve skupině prozatím postup do předkola. Oba totiž byli nasazeni do skupiny, z nichž vítězové nepostoupili přímo do hlavní soutěže. „S tím se nedá nic dělat, tohle vyšlo z postavení na žebříčku. Já jsem moc rád, že se mi podařilo vyhrát skupinu a budu se moci ještě o postup poprat,“ řekl Tomáš Polanský po výhře nad Turkem Ibrahimem Gunduzem 4:2. Věděl, že ho čeká těžký souboj, což se také nakonec ukázalo. „On je hrozně nepříjemný hráč. Bez jasného herního stylu a rytmu, těžko se proti němu hledá účinná taktika. Důležitý moment byl určitě za stavu 2:2 na sety, kdy jsem si v pátém setu vzal za stavu 7:8 oddechový čas. Vyhrál jsem set 11:8 a pak už to bylo dobrý,“ řekl ke klíčovému zápasu ve skupině. V předkole hlavní soutěže se Polanský střetne s Leong Chee Fengem z Malajsie.

Také David Reitšpies svoji základní skupinu s jistotou vyhrál, jediný set, který ztratil, byl ten úvodní s Argentincem Gastonem Altem. Fyzicky velmi disponovaný Jihoameričan ovšem postupně začal víc chybovat, naopak Reitšpies zpřesnil hru a pouze ve čtvrtém setu se s ním o vítězství přetahoval. Jinak měl zápas pod kontrolou. Reitšpies o postup do hlavní soutěže bude bojovat s An JI Songem z KLDR.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů

Skupina 62: Tomáš POLANSKÝ – Ibrahim Gunduz (Tur.) 4:2 (5,-8,6,-6,8,6).

Skupina 72: David REITŠPIES – Gaston Alto (Argen.) 4:1 (-7,9,8,12,8).

Dvouhra žen

Skupina 13: Karin ADÁMKOVÁ – Rheann Chungová (Trinidad a Tobago) 4:1 (7,-7,7,8,8).

Skupina 39: Aneta KUČEROVÁ – Leila Olivierová (Portug.) 4:2 (8,-11,7,-7,8,7).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky