K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vydařený vstup českých zástupců na Hong Kong Open


Tomáš Polanský hrál první den turnaje tři zápasy, ve všech třech byl úspěšný

Trojice Pavel Širuček, Tomáš Polanský a Hana Matelová pokračuje po nepříliš úspěšném vystoupení na China Open na asijském kontinentu dalším turnajem seriálu Seamaster 2019 World Tour. V Hong Kongu začali mnohem lépe a úvodní den turnaje všechny tři zápasy v kvalifikaci vyhráli.

A u všech byl Tomáš Polanský. Nejprve ve dvouhře porazil po boji Chorvata Andreje Gacinu 4:3 a postoupil dál. V dalším kole bude bohužel hrát s Pavlem Širučkem, který byl nasazen v kvalifikaci přímo do druhého kola. Hana Matelová měla rovněž volný los a ve druhém kole ji čeká Li Yu-Jhun z Taiwanu, která vyřadila v prvním kole Slovenku Tatianu Kukulkovou 4:3.

Ve smíšené čtyřhře postoupil pár Tomáš Polanský, Hana Matelová do druhého kola po výhře nad italskou dvojicí Mihai Bobocica, Debora Vivarelliová. O postup do hlavní soutěže budou hrát proti srbskému páru Aleksandar Karakaševič, Izabela Lupuleskuová.

Na závěr prvního hracího dne nastoupili v kvalifikaci čtyřhry mužů Pavel Širuček s Tomášem Polanským proti švédskému páru Anton Kallberg, Truls Moregard. Češi nevstoupili do zápasu dobře a prohráli první dva sety. Pak se jim podařilo vyrovnal, jenže v závěru pátého setu Švédové za stavu 7:6 po oddechovém čase uhráli tři míčky za sebou a měli čtyři mečboly. Širučkovi s Polanským se podařil další fantastický obrat, všechny mečboly odvrátili a nakonec zápas vyhráli. O postup do hlavní soutěže budou hrát v dalším kole s čínskou dvojicí Wang Chuqin, Xue Fei.

Podobně jako na nedávném China Open je dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová nasazena přímo do hlavní soutěže. Turnaj v Hong Kongu je opět výborně obsazen. Nejvýše nasazenými hráči dvouhry mužů jsou světová dvojka Číňan Lin Gaoyuan a čtyřka Japonec Tomokazu Harimoto. Vzhledem k tomu, že turnaj vynechávají nejlepší Číňanky, je nasazenou jedničkou ve dvouhře žen „až“ světová šestka Kasumi Ishikawová.

 

Seamaster 2019 ITTF World Tour, Hang Seng Hong Kong Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Kvalifikace dvouhry mužů, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ – Andrej Gacina (Chorv.) 4:3 (7,7,-11,-6,-10,2,6).

Kvalifikace čtyřhry mužů, 1. kolo: Pavel ŠIRUČEK, Tomáš POLANSKÝ – Anton Kallberg, Truls Moregard (Švéd.) 3:2 (-10,-8,6,6,10).

Kvalifikace smíšené čtyřhry, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ – Mihai Bobocica, Debora Vivarelliová (It.) 3:0 (12,4,4).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky