K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Výhru v Berlíně zaznamenal už i Tomáš Martinko


Český junior odehrál na turnaji TOP 10 třetí pětisetovou bitvu

Jako kdyby si Tomáš Martinko chtěl turnaj nejlepších evropských nadějí TOP 10 v Berlíně pořádně užít. První den svedl pětisetovou bitvu s Olavem Kosoloskym, druhý den přidal další dvě. Nejprve podlehl Chorvatu Ivoru Banovi, ovšem pak otočil vývoj zápasu s Belgičanem Nicolasem Degrosem a zaznamenal první výhru na turnaji.

Bohužel, podobně se nevedlo juniorce Lindě Záděrové. Ta prohrála všechny tři zápasy druhého dne. Nejprve nestačila na Němku Sophii Kleeovou a podlehla jí 2:3, pak s velkými favoritkami turnaje Francouzkou Prithikou Pavadeovou a Rumunkou Elenou Zahariovou prohrála 0:3.

Nejlépe si na turnaji z českého tria vede kadetka Helena Sommerová. Druhý den zaznamenala sice jen jedinou výhru nad Němkou Jele Stortzovou, ale stále se drží v polovině pomyslné tabulky průběžného hodnocení. Škoda, že prohrála s další Němkou Miou Griselovou a také Rumunkou Biankou Mei Rosuovou. V průběžném pořadí turnaje kadetek se od ostatních hráček odpoutala čtveřice Mia Grieselová, Charlotte Lutzová, Anna Hurseyová a Annett Kaufmannová. Všechny tyto hráčky mají bilanci pět vítězství a jedna porážka. Za nimi jsou Helena Sommerová a Bianka Mei Rosuová se třemi výhrami a stejným počtem porážek. Česká hráčka by si ale v neděli mohla polepšit, protože jí čekají zápasy se dvěma soupeřkami, kterým se na turnaji prozatím příliš nedaří.

 

TOP 10 juniorů a kadetů 2020, Berlín

Výsledky českých hráčů a hráček

Junioři: Ivor Ban (Chorv.) – Tomáš MARTINKO 3:2 (7,-7,-6,9,11), Tomáš MARTINKO – Nicolas Degros (Bel.) 3:2 (-3,7,-10,2,9).

Juniorky: Sophia Kleeová (Něm.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (5,-11,4,-10,10), Prithika Pavadeová (Fr.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (6,3,7), Elena Zahariová (Rum.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (5,10,6).

Kadetky: Mia Grieselová (Něm.) – Helena SOMMEROVÁ 3:1 (11,12,-6,6), Helena SOMMEROVÁ – Jele Stortzová (Něm.) 3:0 (8,4,6), Bianka Mei Rosuová (Rum.) – Helena SOMMEROVÁ 3:1 (-9,7,9,3).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE