K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Výkonný výbor ČAST schválil nominaci na MS v Düsseldorfu

TOMANOVSKA KaterinaITTF_WT_CzechOpen_20160831_182436_D72_7847_home

Kateřina Tomanovská doplnila kvarteto žen, které se zúčastní světového šampionátu

Výkonný výbor ČAST schválil návrh Komise vrcholového sportu ohledně nominace na mistrovství světa jednotlivců, které se koná ve dnech 29. 5. – 6. 6. v německém Düsseldorfu. Českou republiku bude na vrcholu letošní sezony reprezentovat kvarteto mužů a stejný počet žen.

Kádr mužů tvoří Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Pavel Širuček. Ženy pojedou ve složení Hana Matelová, Dana Čechová, Karin Adámková a Kateřina Tomanovská. „Komise vrcholového sportu pečlivě zvážila všechny okolnosti nominace. U mužů doplnil trojlístek hráčů základního kádru reprezentace (Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský) vítěz kontrolního turnaje Pavel Širuček. Dmitrij Prokopcov se po domluvě s trenérem Jindřichem Panským světového šampionátu nezúčastní,“ řekl k nominaci mužů předseda komise Petr Nedoma.

Současně přiznává, že u žen byla situace o něco složitější. „Iveta Vacenovská a Renáta Štrbíková nepreferují účast na mistrovství světa jednotlivců, a tím se otevřela možnost nominace pro hráčky širší reprezentace. Karin Adámková si zajistila místo vítězstvím na kontrolním turnaji. Kateřina Tomanovská doplnila čtveřici na základě mého vyhodnocení výsledků z pozice reprezentačního trenéra žen. Všichni nominovaní hráči i hráčky dlouhodobě prokazují kvalitní výsledky na mezinárodní, ale i domácí scéně,“ dodal Petr Nedoma.

Na šampionát pochopitelně hráče doprovodí oba reprezentační trenéři Jindřich Panský a Petr Nedoma, dále pak předsedkyně Trenérsko-metodické komise Marta Novotná a masér František Machala.