K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vyrovnané finále Ligy mistryň nakonec vyhrál Berlín


Na pátém triumfu v historii německého klubu v poháru měla veliký podíl Nina Mittelhamová

Podle očekávání velmi vyrovnané a dramatické bylo finále Ligy mistryň, která se letos celá odehrála turnajovým způsobem během týdne v rakouském Linzi. Po pátém rozhodujícím zápase mohly slavit hráčky TTC Berlin eastside, když zvítězily na Linz AG Froschberg 3:2. Popáté v historii klubu zvedly nad hlavu prestižní pohár.

Domácí celek sice disponoval papírově silnější sestavou, ovšem evropská jednička Sofia Polcanova a ani čtyřka Bernadette Szocsová nepředvedly na turnaji své maximum. Ve finále sice Polcanová porazila ve druhé dvouhře Ninu Mittelhamovou, pak ji ale trenér Harci vystřídal a do souboje se Shan Xiaona poslal zkušenou Liu Jia. Bývalá mistryně Evropy uspěla, ovšem to byly jediné dva body, které hráčky Linze vybojovaly.

Trojice Shan Xiaona, Nina Mittelhamová a Britt Eerlandová se rovným dílem podílela na konečném vítězství německého klubu. Shan Xiaona v úvodu přehrála v pětisetové bitvě Pesotskou, Eerlandová nečekaně hladce porazila Szocsovou a na závěr vydřela pětisetové vítězství nad smolařkou dne Pesotskou Nina Mittelhamová. „Je to neuvěřitelné vítězství a je těžké uvěřit tomu, co se stalo,“ řekla po finálovém duelu šťastná trenéra Irina Palinová. „Trochu mě zaskočilo, že Szocsová hrála na trojce a taky mě překvapilo, jak snadno prohrála Shan Xiaona s Liu Jia. Ovšem největší překvapení bylo vítězství Niny v posledním zápase s Pesotskou. Všichni víme, jak Ukrajinka dokáže být v rozhodujících momentech silná. Říkala jsem Nině, že musí hodně riskovat, protože nemá co ztratit. Byla to pozoruhodná výhra.“

Připomeňme, že český zástupce SKST Hodonín obsadil v základní skupině druhé místo a postoupil do baráže o účast v semifinále. V ní ovšem skončil na nepostupovém druhém místě.

Už v pátek 11. prosince rozehrají první duely v Lize mistrů také muži. V Düsseldorfu se představí celkem patnáct týmů a jedním z nich je i TTC ENFIREEX Ostrava.

 

Liga mistryň 2020/2021, Linz

Výsledky utkání v play off

Finále: TTC Berlin eastside – Linz AG Froschberg 3:2. Margaryta PESOTSKA – SHAN Xiaona 2:3 (6,9,-6,-12,-2), Sofia POLCANOVÁ – Nina MITTELHAMOVÁ 3:0 (5,9,4), Bernadette SZOCSZOVÁ – Britt EERLANDOVÁ 0:3 (-6,-8,-8), LIU Jia – SHAN Xiaona 3:0 (2,4,4), Margaryta PESOTSKA – Nina MITTELHAMOVÁ 2:3 (4,-6,-9,8,-4).

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE