K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

WTT představil kalendář světového okruhu mládežnických turnajů


Jedním z podniků bude v červnu také WTT Youth Contender v Havířově

World Table Tennis, organizace, která pořádá od letošního roku turnaje světového okruhu dospělých, představila také kalendář mládežnických podniků. Pod názvem WTT Youth Series je jich v plánu v letošním roce celkem dvacet sedm.

Jsou rozděleny do dvou kategorií, vyšší WTT Youth Star Contender představuje pět turnajů, na nichž bude o body a také poměrně zajímavé prize money bojovat nejlepších 32 hráčů a hráček podle aktuálního žebříčku. V nižší kategorii WTT Youth Contender, do níž patří také červnový turnaj v Havířově, bude moci hrát širší špička.

Podle možností jednotlivých organizátorů se bude soutěžit až v pěti věkových kategoriích. Novinkou je juniorská kategorie do 19 let, a stejně tak kategorie do 17 let. Pak už následují obvyklé kategorie do 15, 13 a 11 let. Na turnajích kvůli snížení počtu účastníků ve stejný den a snazšímu dodržování hygienických pravidel budou hrát chlapci a děvčata zvlášť, nebudou se hrát soutěže družstev a ani smíšená čtyřhra.

Celý seriál by měl odstartovat 6. května a skončit 18. listopadu 2021. Před vrcholem evropské mládežnické sezony, tedy juniorským šampionátem v Záhřebu, budou zcela určitě velmi zajímavé dva turnaje. WTT Youth Contender v Havířově ve dnech 7. – 13. června a následně pak WTT Youth Star Contender ve Slovinsku ve dnech 15. – 19. června. Na nich by měli nejlepší hráči a hráčky kategorie juniorů a kadetů ladit formu na šampionát v Chorvatsku.

World Table Tennis v tiskové zprávě pochopitelně upozorňuje na nejistotu v období pandemie a možnosti změn v kalendáři. Stejně tak doporučuje jednotlivým národním svazům připravit veškeré cestovní plány na vybrané turnaje velmi flexibilně.

Kompletní seznam turnajů WTT Youth Series najdete ZDE