K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na přelomu února a března budeme znát nové mistry republiky


Přihlašování na MČR bylo spuštěno v centrálním registru

Na konci měsíce vyvrcholí v Plzni mistrovství České republiky mužů, žen, juniorů a juniorek do 21 let (28. 2 – 1. 3. 2020). Ve Sportovní hale města Plzně se představí kompletní domácí špička, bude se tradičně hrát o pět titulů v kategorii dospělých a dva v kategorii do 21 let.

Zlaté medaile budou obhajovat v singlu Pavel Širuček a Hana Matelová, ve čtyřhře mužů Pavel Širuček, Tomáš Polanský, čtyřhře žen Hana Matelová, Kateřina Tomanovská a smíšené čtyřhře Martin Koblížek, Renáta Štrbíková. Dvouhry do 21 let vloni v Teplicích vyhráli Jiří Martinko a Markéta Ševčíková.

Letos to bude už po osmadvacáté, co se budou udělovat medaile pro mistry samostatné České republiky. Historicky první šampionát se hrál v roce 1993 v Ostravě.

 

Víte že…

– mistrovství republiky hostilo už v patnáct měst v České republice

– nejčastěji se hrálo v Praze a Chrudimi (celkem 4x), následují Ostrava, Hluk, Plzeň, Hodonín, Teplice (2x) a Liberec, Litomyšl, Most, Havířov, Brno, Hranice n. M., Jablonec n. N. a Frýdlant n. O. (1x)

– prvními mistry republiky ve dvouhře byli Marek Klásek a Hana Plachá

– nejvíce titulů ve dvouhře mají Petr Korbel (6) a Renáta Štrbíková (7)

– zlato z dvouhry má ve své sbírce celkem 13 hráčů, ale pouze 7 hráček

– absolutními rekordmany v počtu medailí v kategorii dospělých jsou u mužů s devíti tituly Petr Korbel (6 v singlu + 3 ve čtyřhrách) a Tomáš Konečný (2 + 7). V ženách pak vybojovaly celkem dvanáct titulů Renáta Štrbíková (7 + 5), Iveta Vacenovská (5 + 7) a Alena Vachovcová (1 + 11)