K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Začala Olympiáda dětí a mládeže, stolní tenis na ní nechybí


Helena Sommerová bude reprezentovat Plzeňský kraj a je nasazenou jedničkou ve starších žákyních

V Liberci začala Olympiáda dětí a mládeže. Slavnostní zahájení v Home Credit Aréně si v ničem nezadalo se zahájením „velké“ olympiády. Nechyběl nástup jednotlivých krajských výprav, jejichž vlajkonoši byli známí sportovci. Celkově se bude soutěžit v osmnácti sportech a jedné umělecké disciplíně, na programu je celkem pětašedesát disciplín a na hrách se představí téměř tři a půl tisíce mladých sportovců. Samozřejmě včetně stolních tenistů a tenistek.

Právě Olympiáda dětí a mládeže může být odrazovým můstkem ke skutečně velké sportovní kariéře. O tom svědčily i fotomedailonky slavných sportovců příslušných krajů, jež doprovázely nástup výprav na velké obrazovce. Mnozí z těchto sportovců v minulosti Olympiádu dětí a mládeže absolvovali a dnes již sbírají cenné kovy na mistrovství světa či olympijských hrách.

Moderátor, kterým nebyl nikdo jiný, než olympijský vítěz Aleš Valenta přivítal na pódiu také předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala či hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu. Mladé závodníky pozdravila také olympionička a legenda běhu na lyžích, Květa Jeriová-Pecková, jež jim popřála nejenom hodně úspěchů, ale především je vyzvala k dodržování zásad fair-play. To následně za všechny deklarovali i dva zástupci samotných mladých sportovců ve svém olympijském slibu.

Turnaje ve stolním tenisu začínají dnes. Soutěžit se bude ve dvouhře, smíšené čtyřhře a družstvech v kategoriích staršího a mladšího žactva. V Liberci sice schází někteří nejlepší čeští hráči v těchto kategoriích, ale jména jako Martin Šíp, Petr Hodina, Matyáš Lebeda, Štěpán Brhel, Helena Sommerová, Tereza Bártová nebo Kateřina Pisárová jsou zárukou vysoké kvality turnajů.

Foto ze slavnostního zahájení: ČOV/Radek Miča

Kompletní informace o Olympiádě dětí a mládeže najdete ZDE