K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zbyněk Špaček předsedou ČAST na další čtyři roky


V Praze proběhla volební konference České asociace stolního tenisu

V aule České unie sportu na Strahově se dnes uskutečnila konference České asociace stolního tenisu. Kromě obvyklých bodů byla na programu volba nového předsedy ČAST na další čtyřleté období. Zde se žádná senzace nekonala, i další čtyři roky povede český stolní tenis Zbyněk Špaček a jeho tým, který dále tvoří Nikolas Endal, Jan Brothánek a Petr Bohumský. Vrcholné jednání českého stolního tenisu mělo stoprocentní účast, zúčastnilo se ho všech čtyřiačtyřicet delegátů s hlasem rozhodujícím.

komference hlasování P1010138

Pohled do auly ČUS v Praze při dnešní konferenci ČAST

V úvodu konference si mohli delegáti a hosté na krátké projekci připomenout letošní oslavy 90. let stolního tenisu v Čechách a na Moravě, které proběhly poslední květnovou sobotu v Hodoníně. V hodnotící zprávě předsedy ČAST Zbyňka Špačka o činnosti za poslední období zaznělo mnoho pozitivního. Potěšitelné je, že členská základna stolního tenisu v České republice mírně stoupá. V současné době je u nás 24.230 registrovaných stolních tenistů, kteří hrají v 1.254 klubech a oddílech. Své ovoce již přináší vydařená kampaň Jeden za všechny, všichni za stůl, která byla zaměřená především na školní mládež. Česká asociace stolního tenisu ve spolupráci s Českým olympijským výborem a dalšími partnery oslovila školy po celé republice s tím, aby přitáhla děti k pravidelnému sportování. Akce měla obrovský mediální dosah a velkou sledovanost. Ambasadorkou celé akce byla česká reprezentační jednička Iveta Vacenovská.

diskuse - Bindač P1010145

V diskusi vystoupil mimo jiné Miroslav Bindač z TJ Ostrava KST

V diskusi byla “nejožehavějším“ tématem činnost a především financování RCM (reprezentační centra mládeže) a SCM (sportovní centra mládeže) v návaznosti na výsledky hráčů a hráček, kteří v nich působí. Pak již vrcholné jednání českého stolního tenisu nabralo kvapíkové tempo. Všechny body programu delegáti hladce odhlasovali.

Také následné volby prvního muže českého stolního tenisu měly hladký průběh. O post předsedy ČAST se na dnešní konferenci ucházel jediný kandidát, Zbyněk Špaček. On a jeho čtyřčlenný tým, se těšil u delegátů konference velké důvěře, obdržel většinu hlasů (39 z jedenačtyřiceti platných). Novou předsedkyní Dozorčí rady byla zvolena Alice Roubalová a členy Zdeněk Jirásek, Jiří Juřena, Karel Karlovský a Jaromír Zlámal st.

Zbyněk s Alicí P1010151

Předseda ČAST Zbyněk Špaček a předsedkyně Dozorčí rady Alice Roubalová

Konference se rovněž zabývala přípravou nových stanov ČAST, které je potřeba aktualizovat na základě nového občanského zákoníku. Delegáti konference rovněž schválili jinou podobu I. ligy žen, která by se měla nově hrát ve dvou skupinách po deseti družstev.

Závěrečné slovo staronového předsedy ČAST Zbyňka Špačka směrem k delegátům konference bylo hodně emotovní: “Děkuji všem za důvěru. Já slibuji, že budeme pokračovat v naší práci tak, abyste byli s naší činností spokojeni. Jediný, kdo z toho nebude mít radost, bude moje žena a celá moje rodina. Takže ještě jednou děkuju moc a věřte, že pro to uděláme maximum.“