K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zbývá už jen poslední nejtěžší krok


Pavel Širuček je na olympijské kvalifikaci v semifinále a ve hře o letenku do Tokia

Vynikající výkon předvedl Pavel Širuček ve čtvrtfinále 3. fáze evropské olympijské kvalifikace v portugalském Guimarãesi. Porazil Itala Mihaie Bobocicu 4:2 a postoupil mezi poslední čtyři. První přímý souboj o místo na olympijském turnaji ho čeká večer a jeho soupeřem bude řecký obranář Panagiotis Gionis.

Zápas s Bobocicou byl podle očekávání velmi vyrovnaný a český reprezentant se musel soustředit až do posledního míčku. Měl skvělý vstup a vyhrál první dva sety. Jenže pak Bobocica ukázal, že se nehodlá vzdát naděje na postup snadno. „Byl to těžký zápas. Já ho sleduji posledních pár týdnů a vím, že se hodně zlepšil. Hrál skvěle už na turnajích v Kataru, kde postoupil do hlavní soutěže. My jsme ale s trenérem zvolili do zápasu účinnou taktiku. Hrál jsem mu forhend po lajně a tím jsem rychle získal úvodní sety,“ řekl po zápase Pavel Širuček.

Pak ale přišel první zlomový moment. Ital získal třetí set a trochu Širučka znejistěl. Ve čtvrtém setu pak předvedl velký obrat, ze stavu 2:6 otočil a vyhrál 11:8. „Byla to moje chyba, Nemyslím, že bych něco vypustil nebo podcenil, ale nechtěl jsem hrát tolik na riziko a myslel jsem, že to v klidu uhraju. Jenže mu tam spadlo několik prasátek a set se mu zkrátka povedl. Naštěstí jsem vedení získal zpět v pátém setu,“ pokračoval Širuček.

Ani to ovšem neznamenalo definitivní konec starostí. Bobocica se neustále povzbuzoval a dobře rozehrál šestý set. Vedl už 7:3, když Širuček snížil na 6:8, vzal si Ital oddechový čas. Závěr ovšem patřil českému hráči. Srovnal na 8:8, pak sice Ital dvěma body získal výhodu dvou setbolů, ovšem český reprezentant zápas dotáhl do vítězného konce.

V přímém souboji o místo na olympiádě se kuriózně utká se svým klubovým parťákem Gionisem. Řecký obranář je v žebříčku hned za Širučkem, i z toho důvodu oba celý turnaj velmi prožívají. „Pořád jsme řešili, zda máme jistý postup z žebříčku, nebo naopak musíme místo vybojovat tady. Teď už je to ale jedno, čeká nás zápas o letenku a bude to velký boj. Uvidím, kolik mi zbylo sil, tohle bude určitě bolet,“ dodal Pavel Širuček.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 3. fáze turnaje

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Pavel ŠIRUČEK – Mihai Bobocica (It.) 4:2 (7,5,-7,-8,5,10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE