K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zdena Blašková nevyužila v Hodoníně ani druhou šanci


Ve čtvrtfinále prohrála česká juniorka s Němkou Franziskou Schreinerovou

Nepovedlo se to ani napodruhé. Ve světové kvalifikaci o postup na Olympijské hry v Buenos Aires prohrála juniorka Zdena Blašková opět už ve čtvrtfinále. Tentokrát skončila na raketě německé reprezentantky Franzisky Schreinerové.

Po prohře jí vůbec nebylo do řeči a svůj výkon shrnula do pár slov. „Za celý zápas jsem neuhrála snad ani deset dobrých výměn. Byla to prostě katastrofa. Jedinou šanci jsem měla ve druhém setu, kdy jsem vedla 9:7, ale nakonec stejně sadu prohrála,“ řekla.

Ani před nepovedené vystoupení na turnajích v Hodoníně není Zdena Blašková ještě bez šance postoupit na mládežnický vrchol letošní sezony. Ve hře jsou ještě místa na dalších čtyřech světových kvalifikačních turnajích a pak jsou ještě tři místa pro nejlepší hráče z redukovaného světového žebříčku. „Vzhledem k tomu, že jsem letos postup na hry v Buenos Aires postavil jako jednu z hlavních priorit roku, budeme o něj dál bojovat. Rád bych, aby se Zdena zúčastnila kvalifikačního turnaje v Tunisu, který je za měsíc. Pokud bude zdravá a dožene tréninkové manko, může uspět. Je potřeba si uvědomit, že od prosince měla zdravotní problémy a trénink ji zkrátka chybí. To byl hlavní problém jejího výkonu v Hodoníně. A pak je tady možnost postoupit ze žebříčku. V tuto chvíli je čtvrtá v pořadí hráček, které se ještě nekvalifikovaly, poletí přitom tři. Ale vybírat se bude stejně až z červnového žebříčku, který může být úplně jiný. To opět souvisí s tím, co jsem říkal. Potřebuje se dát zdravotně do pořádku a připravit se na těžké zápasy. Já věřím, že se to povede,“ pověděl k vystoupení české juniorské jedničky její trenér Tomáš Vrňák.

Vítězi druhého kvalifikačního turnaje se stali Rumun Cristian Pletea a Lee Ka Yee z Hong Kongu.

 

Světová kvalifikace na OH mládeže 2018, Hodonín

Dvouhra juniorek, čtvrtfinále: Franziska Schreinerová (Něm.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:0 (6,10,7,4).

Výsledky finálových zápasů

Dvouhra juniorů: Cristian Pletea (Rum.) – Yu Khinhang (Ázerb.) 4:1 (-7,5,6,8,9).

Dvouhra juniorek: Lee Ka Yee (Hong Kong) – Archana Girish Kamathová (Indie) 4:2 (7,-5,-11,3,10,6).

Více informací o turnaji najdete ZDE