K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zdena Blašková vstoupila do kvalifikace o OH mládeže úspěšně


Česká juniorka porazila Maďarku Harasztovichovou 4:1 a je mezi osmi nejlepšími

Nejlepší česká juniorka Zdena Blašková vstoupila úspěšně do světové kvalifikace o postup na Olympijské hry mládeže v Buenos Aires. Na prvním ze dvou samostatných turnajů v Hodoníně byla nasazena přímo do druhého kola a v něm porazila Maďarku Fanni Harasztovichovou 4:1. Stejným poměrem naopak prohrál Tomáš Martinko s Francouzem Bastienem Rembertem a na svoji další šanci musí jeden den počkat.

Hráč TJ Ostrava KST nahradil na turnaji zraněného Jana Valentu a na úvod ho čekal nepříjemný levák z Francie. S výjimkou třetího setu byl Bastien Rembert lepším hráčem a český reprezentant přiznal, že za spoustu prohraných míčků si může sám. „Byl jsem na začátku zápasu hodně nervózní a kazil jsem na příjmu. Vlastně nejen tam, pokazil jsem hodně vlastních balonů, které jsem měl získat já. Ve třetím setu už to bylo lepší, jenže pak jsem zase hodně kazil. Je tady obrovská konkurence, ale přesto bych se v tom druhém turnaji rád probojoval dál,“ řekl po zápase smutným hlasem.

Podobně jako Martinko vstoupila do zápasu velmi opatrně a trochu nervózně i Zdena Blašková. Jenže pak dokázala zápas s Maďarkou Fanni Harasztovichovou otočit a vyhrát. „Měla jsem z ní příliš velký respekt. Vloni jsem totiž prohrála tři ze čtyř vzájemných zápasů. Ale tentokrát to bylo jiné, zdálo se mi, jako kdyby jí vůbec nešlo o vítězství. Hrála bez zápalu a touhy po vítězství. Jsem ráda, že mám tenhle souboj za sebou. Byl to první mezinárodní zápas po mém zranění a čekala jsem, že to bude těžké,“ rozdávala naopak úsměvy česká juniorka.

Postoupila mezi osm nejlepších hráček a v boji o semifinále ji čeká Lee Ka Yee z Hong Kongu. Místo na hrách v Buenos Aires si zajistí pouze vítězové jednodenního turnaje. O další dvě se bude bojovat v novém turnaji v úterý.

 

Světová kvalifikace na OH mládeže 2018, Hodonín

Dvouhra juniorů, 1. kolo: Bastien Rembert (Fr.) – Tomáš MARTINKO 4:1 (5,9,-4,4,6).

Dvouhra juniorek, 2. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Fanni Harasztovichová (Maď.) 4:1 (-7,6,7,5,6).

Více informací o turnaji najdete ZDE