K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zdena Blašková živí po prvním dni her v Argentině šanci na postup


Pokud česká juniorka v posledním zápase uspěje, zajistí si účast v osmifinále

S bilancí jedné výhry a jedné porážky vstoupila Zdena Blašková do turnaje ve stolním tenise na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Česká reprezentantka nejprve podlehla druhé nasazené Číňance Sun Yingsha 0:4, následně bez ztráty setu zdolala Chiaru Morriovou ze San Marina.

Sedmnáctiletá hráčka SK Dobré na úvod změřila síly s jednou z největších kandidátek na celkové vítězství. Ač ve třetí a čtvrté sadě předvedla zlepšený výkon, na úspěch to proti Sun Yingsha, třicáté sedmé hráčce světového žebříčku žen, nestačilo.

Druhý nedělní zápas vyšel Zdeně Blaškové o poznání lépe. Česká juniorka jednoznačně 4:0 přehrála Chiaru Morriovou ze San Marina, přičemž do koncovky nechala dospět jen poslední set, a v pondělí v 18:45 SEČ ji čeká rozhodující střetnutí s Francouzkou Lucií Gauthierovou o postup do osmifinále. Zápas můžete živě sledovat ZDE.

V Bueonos Aires soutěží ve stolním tenise 32 dívek a stejný počet chlapců. Pro úvodní fázi turnaje je pořadatelé rozdělili do osmi skupin po čtyřech účastnících, postup do osmifinále si zajistí první dva z každé skupiny. Zdenu Blaškovou čeká na mládežnických hrách ještě kategorie smíšených družstev, pro kterou spojí síly s Litevcem Medardasem Stankevičiusem.

 

Olympijské hry mládeže, Buenos Aires

Výsledky turnaje ve stolním tenise – dvouhra dívek

Skupina B: Sun Yingsha (Čína) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:0 (1,2,4,6), Zdena BLAŠKOVÁ – Chiara Morriová (San Marino) 4:0 (6,2,5,10).

Kompletní informace o stolním tenise na hrách v Argentině naleznete zde