K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zemřel veliký stolnětenisový gentleman Karel Kebza


Poslední rozloučení se spoluhráčem Andreadise, Štípka či Mika proběhne v pátek v Olšanech

Ve věku 82 let zemřel 28. května 2020 jeden z pamětníků zlaté éry českého stolního tenisu Karel Kebza. Hráč, který měl tu smůlu, že vyrůstal v éře Ivana Andreadise, Ladislava Štípka, Vladimíra Mika, Ludvíka Vyhnanovského a dalších hvězd tehdejší doby. I tak na něj pamětníci rádi vzpomínali. Hrál v národním týmu, ovšem tehdejší konkurence byla opravdu obrovská. Byl pověstný svým elegantním stylem, vytříbenými údery a džentlemanským chováním.

Karel hrál celý život převážně s klasickou pálkou s vroubkovanou gumou. V sedmnácti letech se v roce 1954 stal dorosteneckým mistrem Československa. O rok později opět a stejně tak v deblu s tehdejším členem Lokomotivy Vršovice Josefem Dresslerem. Později se stali takovými pingpongovými dvojčaty a hlavně velikými kamarády. Kebza se postupně začlenil do dospělého kádru Sparty a stal se s ní také dvakrát mistrem republiky (1956, 1957). V obrovské konkurenci našich mužů se propracoval na osmé místo celostátního žebříčku.

Jak stárnula zlatá generace Váňi, Tereby, Andreadise a Štípka, vkládaly se naděje nejprve do Posejpala a Kadlece, později do Kebzy a Dresslera. Jenže předpoklady se nenaplnily. Kebza se do užšího národního týmu neprosadil.

Ze Sparty přestoupil do Montáží, později do Spartaku Dukly Karlín, kde například trénoval mladého Miroslava Cecavu, pozdějšího reprezentanta a reprezentačního trenéra žen. Zanechal rovněž nesmazatelnou stopu v českém veteránském stolním tenise. Vyhrál rovných 40 turnajů a šestkrát Masters. Na ME vetaránů 1997 v Praze získal bronz ve dvouhře v kategorii nad 60 let.

Poslední rozloučení s Karlem Kebzou se uskuteční v pátek 5. června ve 13.40 hodin v Nové obřadní síni v Praze na Olšanech

Čest jeho památce!

Související novinky

Všechny novinky