K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zemřela Vendula Fučková-Schwarzová – Květa Chylíková slaví osmdesátiny

Zemřela Vendula Fučková-Schwarzová – Květa Chylíková slaví osmdesátiny

V nedožitých 72 letech zemřela v minulém týdnu v Praze Vendula Fučková-Schwarzová, bývalá československá reprezentantka. Na mistrovství Evropy v Záhřebu roku 1960 získala společně s Evou Kroupovou a Libuší Grafkovou bronzové medaile v soutěži družstev. Po smutné zprávě následuje příjemná: v pátek 20. května se dožívá 80 let Květa Chylíková, jejíž jméno je neodmyslitelně spjato se Slávií Vysoké školy Praha.

V nedožitých 72 letech zemřela v minulém týdnu v Praze Vendula Fučková-Schwarzová, bývalá československá reprezentantka. Na mistrovství Evropy v Záhřebu roku 1960 získala společně s Evou Kroupovou a Libuší Grafkovou bronzové medaile v soutěži družstev. Po smutné zprávě následuje příjemná: v pátek 20. května se dožívá 80 let Květa Chylíková, jejíž jméno je neodmyslitelně spjato se Slávií Vysoké školy Praha.

Vendula Schwarzová se narodila 21. září 1939 a stolnímu tenisu se začala věnovat hned po válce. Už jako dorostenka reprezentovala Československo. Mezi ženy-reprezentantky se prosadila v druhé polovině padesátých let a startovala na MS 1957 ve Stockholmu. Na světovém šampionátu si zahrála ještě dvakrát, v roce 1961 v Pekingu a o dva roky později v Praze. Právě v roce 1963 vyhrála překvapivě mistrovství republiky ve dvouhře. Mistrovství Evropy se zúčastnila pouze jednou, v Záhřebu 1960. Kromě bronzového kovu v družstvech se jí dařilo také ve dvouhře. V druhém kole vyřadila 3:0 šestinásobnou mistryni světa v singlu Rumunku Rozeanuovou, potom také Němku Simonovou a až ve čtvrtfinále podlehla pozdější stříbrné medailistce Maďarce Kerekesové. Vendula Schwarzová byla vyznavačkou obranného stylu.

 V pátek 20. května se dožívá významného životního jubilea 80 let paní Květa Chylíková, bývalá výborná prvoligová hráčka a dlouholetá funkcionářka federálního a českého svazu stolního tenisu. Květa Chylíková svůj sportovní život spojila se Slávií Vysoké školy Praha a stala se synonymem stolního tenisu v tomto klubu. Je držitelkou Ceny SCI za celoživotní práci pro stolní tenis. Přejeme hlavně více zdraví.


Ještě na oslavě 80. narozenin Květy Chylíkové v Dobřichovicích 7. května měla Vendula Fučková-Schwarzová dobrou náladu. Na snímku zleva Libuše Uhrová-Grafková, Květa Chylíková, Vendula Fučková-Schwarzová, mistr Evropy 1964 Jaroslav Staněk, bývalý předseda ČAST Ivan Fürbacher a dlouholetá sekretářka svazu Soňa Horáčková.