K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ženy Hodonína obhájily mistrovský titul


Třinácté zlato v historii klubu, radost hodonínských hráček byla obrovská

Hráčky SKST Hodonín vyhrály rozhodující třetí finálové utkání play off nad MSK Gumotex Břeclav 5:2 a obhájily mistrovský titul. Oproti druhému utkání nastoupila místo Kateřiny Pěnkavové Ukrajinka Solomiya Brateyková, která společně s Ivetou Vacenovskou a Natalií Partykovou dotáhly sérii do vítězného konce.

Utkání přitom nezačalo pro domácí vůbec dobře. Brateyková prohrála s Danou Čechovou 2:3 a následně Iveta Vacenovská s Karin Adámkovou 1:3. Na další bod už hostující hráčky nedosáhly. Polka Natalia Partyková opět potvrdila, že ji finálová série zastihla v mimořádné formě a ve velmi vyrovnaném souboji porazila Vivien Ellöovou 3:2. A pak už hostující hráčky nedokázaly obhájkyně titulu zastavit.

Vacenovská porazila Čechovou a následně pak Brateyková poslala domácí do vedení výhrou nad Ellöovou. Konečnou podobu výsledku dala dvojice Partyková a Vacenovská, když zejména pro odchovankyni hodonínského klubu Ivetu Vacenovskou byl souboj se zkušenou Ellöovou psychicky hodně vyčerpávající. Po dvou prohraných setech postupně přebírala iniciativu a nakonec po vítězném míčku šťastná lehla na zem s radostným úsměvem. „Bylo to pro mne nejtěžší období a teď asi ta největší výhra. Přiznám se, že vůbec nevím, jak jsem vyhrála svoje zápasy, jediné o co jsem se snažila, bylo uhrát míček po míčku, a to se povedlo. Jsem strašně ráda, především pro celé družstvo a Hodonín, kam jsem se vrátila po letech. Asi největší dík patří Natálce, která byla skvělou oporou a má největší zásluhu na zisku titulu,“ řekla po skončení utkání Iveta Vacenovská.

Gumotex Břeclav obsadil podobně jako v loňském roce stříbrnou pozici, pohár a medaile za třetí místo převzaly za družstvo CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava před finálovým duelem extraligy mužů v Ostravě opory týmu Hana Kubátová a Tamara Tomanová.

 

Extraliga žen, 2018/2019

Finále play off

SKST Mart Hodonín A – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav 5:2

Solomiya BRATEYKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 2:3 (9,-9,13,-6,-1), Iveta VACENOVSKÁ – Karin ADÁMKOVÁ 1:3 (-8,3,-10,-10), Natalia PARTYKOVÁ – Vivien ELLÖOVÁ 3:2 (-10,7,5,-11,10), Iveta VACENOVSKÁ – Dana ČECHOVÁ 3:0 (5,9,7), Solomiya BRATEYKOVÁ – Vivien ELLÖOVÁ 3:1 (6,5,-9,9), Natalia PARTYKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 3:0 (10,9,10), Iveta VACENOVSKÁ – Vivien ELLÖOVÁ 3:2 (-6,-9,9,8,5). Konečný stav série: 2:1.

Kompletní informace o extralize žen najdete ZDE