K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zítra startuje ME družstev v Lucemburku

Prvni trenink_home_8927

České týmy měly na prvním tréninku dobrou náladu. Všichni jsou zdrávi a věří v dobrý začátek

„Zdravím vás, zítra váš čeká těžký a důležitý zápas, že ano?“ Vedoucí tiskového střediska ME družstev v Lucemburku Jeroen van der Hoef mě s úsměvem vtáhl do děje ihned po příjezdu do National Sports & Culture Centre. Stačilo, abych se mu při akreditaci představil jako novinář z České republiky.

Je pravděpodobné, že hned první kolo celého šampionátu bude krásný komplex, v němž se historicky druhý samostatný šampionát družstev koná, velmi slušně obsazen. Přinejmenším kolem stolu číslo 2 bude v 10 hodin ráno narváno. Domácí tým žen totiž vstoupí do bojů v elitní divizi proti České republice. A pokud neuspěje, bude si moci o bojích o medaile asi už jen nechat zdát. Ostatně, stejně jsou na tom i české ženy. „Máme to docela dobře nalosované, protože první zápas hrajeme s domácím družstvem. Vůbec si nesmíme připouštět, že tohle nevyhrajeme. Pokud chceme postoupit, výhra nad Ni Xia Lian a Sarah de Nutteovou je absolutní základ. Pak se večer pokusíme zaskočit favorizované Rumunky, ale i kdybychom tenhle duel prohráli, rozdáme si to o postup s Nizozemskem druhý den turnaje,“ přemýšlela před první tréninkem nahlas Renata Štrbíková.

Společně s Ivetou Vacenovskou, Hanou Matelovou a Danou Čechovou by se ráda o medaili opět poprala, jako tomu bylo před čtyřmi lety v rakouském Schwechatu, kde z toho byl nakonec bronz. Ve skupině B je těžké hledat jiného favorita než obhájkyně stříbra Rumunky. Elizabeta Samarová, Daniela Monteirová-Dodeanová a jejich spoluhráčky by měly v Lucemburku opět patřit k nejvážnějším kandidátkám na medaile. A vzhledem k tomu, že obhájkyně titulu Němky nemají na soupisce Petrissu Soljaovou, kdo ví, zda nejsou největšímu kandidátkami rovnou na zlato. Ovšem je tady v základní skupině ještě Nizozemsko, se skvělou obranářkou Li Jie v čele. Sekundovat jí bude Britt Eerlandová, což je rovněž hráčka elitní světové stovky. Pokud tedy chtějí svěřenkyně trenére Jaroslava Kunze pomýšlet na postup ze skupiny do čtvrtfinále, budou muset dvě ze tří těžkých utkání vyhrát.

Také muži by se rádi ze základní skupiny ve druhé divizi posunuli směrem k bojům o 17. příčku. Mezi pěti nominovanými má trenér Jindřich Panský pouze jednoho nováčka. Jakub Kleprlík už ochutnal atmosféru světového šampionátu v japonské Yokohamě v roce 2009, na evropském šampionátu je však poprvé. „Jsem takový trochu postarší nováček, ale těším se,“ přiznal s úsměvem. A pak se společně s Tomášem Konečným, Dmitrijem Prokopcovem, Tomášem Treglerem a Tomášem Polanským rovněž pustil do tréninku.

Češi v prvním utkání hrají proti Bulharsku, ovšem pak se čeká ve večerním programu Turecko. „Koukal jsem do aktualizovaných soupisek a za Turky by měl nastoupit také zkušený naturalizovaný Číňan Li Ahmed. Tím se samozřejmě výrazně zvedá kvalita tohoto týmu,“ připomněl Jindřich Panský. Jeho svěřenci ovšem v základní skupině kvalifikace na šampionát v Lucemburku Turecko i s Li Ahmedem v sestavě porazili. Posledním soupeřem pak bude papírově slabší Švýcarsko.

Mistrovství Evropy družstev v Lucemburku začíná 13. září v 10 hodin a utkání žen Česká republika – Lucembursko můžete sledovat živě na Laloa1.tv

 

Související novinky

Všechny novinky