K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

El Niňo podruhé v extraligové sezoně ztratilo body, Sokol Hradec Králové zdolalo po čtyřhře


Hrající trenér Petr Kaucký zdolal jedničku soupeře Jakuba Crhu

Stolní tenisté pražského El Niňa slaví v extralize mužů čtrnáctou výhru v řadě, podruhé v sezoně však nezískali plný počet bodů. V předehrávce 17. kola porazili Sokol Hradec Králové 4:3, přesto dál neohroženě vévodí tabulce soutěže. Výhrou nad Jakubem Crhou se vytáhl Petr Kaucký, po bodu pak přidali Dmitrij Prokopcov a Jakub Kleprlík, kteří se radovali i v závěrečném deblu. V dresu hostů dvakrát uspěl Marek Klásek, jednou Jakub Crha. Kompletní záznam z duelu naleznete ZDE

Utkání začalo soubojem zkušeného borce s dravým mládím. Dmitrij Prokopcov měl v prvních dvou setech nad Vlastimilem Bubnem jasně navrch, poté se však talentovaný hradecký levák otrkal, snížil na 1:2 a ve čtvrté sadě vedl už 5:2. Účastník olympijských her v Riu v domácím dresu však srovnání nepřipustil a výsledkem 3:1 podle očekávání zařídil první bod pro El Niňo.

O vyrovnání se postaral Marek Klásek, který si poměrem 3:1 výšlápl na nejlepšího hráče extraligy Jakuba Kleprlíka. Hradecký stolní tenista zvládl důležitou první sadu, pak sice domácí hráč srovnal, zbylé dva sety se ale proměnily v jednoznačnou záležitost ve prospěch agresivního a bojovného Kláska.

Při absenci Stanislava Kučery se v kádru lídra extraligy představil hrající trenér Petr Kaucký. A ve své čtvrté dvouhře v aktuální sezóně zaznamenal velmi cenný skalp, když v pětisetové bitvě zdolal jedničku Hradce Jakuba Crhu. Favorizovaného soka zaskočil dlouhými servisy a poctivým a odvážným výkonem. V dramatické přetahované se Kaucký postupně ujal vedení 1:0 a 2:1 na sety, nicméně Crha pokaždé dorovnal. V rozhodujícím dějství však domácí hráč zachytil začátek a dovedl zápas do vítězného konce.

I ve své druhé dvouhře nastoupil Vlastimil Buben proti výrazně zkušenějšímu a kvalitnějšímu protivníkovi. Jakubu Kleprlíkovi sebral druhý set, stolní tenista El Niňa však napravil předchozí klopýtnutí s Markem Kláskem a zvítězil 3:1.

Kdo čekal, že Jakub Crha bude po úvodní porážce od Petra Kauckého psychicky dole, byl na omylu. Ve svém druhém zápase totiž sice ztratil první sadu a čelil třem setbolům na 0:2, Dmitrije Prokopcova přesto po velmi kvalitním výkonu porazil 3:1 a snížil stav utkání na 2:3.

O vyrovnání se vzápětí postaral Marek Klásek, jenž udolal houževnatého Petra Kauckého v pěti setech. Čtyři sady měly jednoznačný průběh, uspěl v nich vždy hráč, který se jako první ujal výraznějšího vedení. Toto pravidlo přestalo platit až v rozhodujícím dějství. Kaucký v něm odskočil na 4:2, Klásek si vzal oddechový čas a od té doby byl za stolem nezastavitelný. Uhrál osm míčků v řadě a zápas ukončil při druhém mečbolu.

Závěrečná čtyřhra nabídla souboj Dmitrije Prokopcova a Jakuba Kleprlíka, třetích z letošního mistrovství republiky, a Jakuba Crhy a Vlastimila Bubna, bronzových z loňského šampionátu. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří vedli 1:0 a 7:3. Náskok však promarnili a když v následujícím dějství nevyužili dva setboly, rázem prohrávali 1:2. Ve čtvrté sadě dokonce ztráceli 1:5, přesto si výhrou 11:9 vynutili pátý set. Do něj vlétli o poznání lépe, odskočili až na propastných 8:1. Hosté nenápadně snižovali, zastavili se ale na devíti bodech, dvojice El Niňa jich získala 11 a po třech a půl hodinách oslavila těsné a vybojované vítězství.

Páteční extraligový program nabídne dvě střetnutí, Havířov a TJ Ostrava KST totiž vzájemný zápas sehrály už v neděli. Zatímco Liberec bude v domácím utkání s Hodonínem jasným favoritem, souboj DTJ Hradec Králové a KT Praha slibuje vyrovnanou podívanou.

Extraliga mužů 2018/2019

Předehrávka 17. kola

SF SKK EL Niňo Praha – Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz 4:3. 

Dmitrij PROKOPCOV – Vlastimil BUBEN 3:1 (7,4,-8,8), Jakub KLEPRLÍK – Marek KLÁSEK 1:3 (-9,8,-4,-5), Petr KAUCKÝ – Jakub CRHA 3:2 (7,-11,11,-9,6), Jakub KLEPRLÍK – Vlastimil BUBEN 3:1 (6,-5,6,6), Dmitrij PROKOPCOV – Jakub CRHA 1:3 (10,-11,-6,-9), Petr KAUCKÝ – Marek KLÁSEK 2:3 (-4,7,-2,4,-5), Dmitrij PROKOPCOV, Jakub KLEPRLÍK – Jakub CRHA, Vlasimil BUBEN 3:2 (8,-9,-10,9,9).

Další program 17. kola

Pátek, 22. března

SKST EUROMASTER Liberec – SKST Hodonín – STAVOIMPEX (18)

DTJ Hradec Králové – KT Praha (18)

 

Kompletní informace o extralize mužů najdete ZDE