K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostravské derby nabídlo mimořádně vyrovnaný souboj


Tomáš Sadílek zahájil výhrou nad Ondřejem Bajgerem cestu k cennému vítězství

Předehrávka 2. kola extraligy mužů mezi TJ Ostrava KST a TTC Ostrava 2016 nabídla před kamerami ping-pong.tv hodně napínavou podívanou. Stručně řečeno, derby, jak má být. Utkání trvalo bezmála čtyři hodiny, úvodní tři zápasy rozhodovaly až páté sety a nakonec se z vítězství 4:2 radovali domácí hráči.

Hned úvodní duel mezi Tomášem Sadílkem a Ondřejem Bajgerem nabídl přehlídku promarněných šancí v koncovkách setů. Zejména pak v lichých setech. Jako kdyby se hráči domluvili. Herně zajímavý zápas začal lépe Bajger, který dotáhl vedení domácího hráče v prvním setu a pak ho získal ve svůj prospěch. Podobně ovládl i koncovku třetího setu a když v pátém vedl 10:7, zdálo se, že pošle svůj tým do vedení. Zkušený Sadílek však byl proti a šňůrou pěti bodů za sebou naopak roztleskal své příznivce. „Byl to hodně nervózní zápas, který ovlivnil i nepříliš kvalitní míček. Oba jsme dělali spoustu chyb, takže základem bylo dostat se první do útoku a hrát hodně na faleš. Koncovka byla hodně o nervech. Za stavu 8:8 je to vždy o nervech Já jsem měl trochu štěstí, pomohlo mi tam i nějaké prasátko a získal jsem první bod,“ řekl po zápase spokojený domácí hráč.

Hned následující zápas nabídl souboj dvou mladých hráčů. Věkem stále ještě junior Tomáš Martinko vyzval Tomáše Koldase, který je jen o dva roky starší a byla to opět pětisetová bitva. Hostující hráč vynikal bojovností, od úvodních míčků se hecoval a každý bod doprovodil vítězným pokřikem. Oproti předchozímu souboji se žádný set nedostal až do koncovky, ovšem hráči se s železnou pravidelností střídali v proměněných setbolech. Protože lépe začal Koldas, byl jeho proměněný setbol v pátém setu současně mečbolem. „Musel jsem se pořádně hecovat a bojovat. Mezi námi není herně velký rozdíl, takže jsem to musel něčím překlopit na moji stranu, a to byla ta bojovnost. Taktiku jsem musel během zápasu měnit, nejprve jsem to hrál hodně na střed, ale pak už tam byl soupeř připravený. Chtělo to přitvrdil, což se mi povedlo,“ měl radost po vyhraném zápase.

Radost hostujícím fanouškům však hned v dalším souboji vzal Miroslav Bindač. Jeho souboj s Felipe Olivaresem byl rovněž mimořádně vyrovnaný. Rozhodl potřetí za sebou až pátý set. V něm sice začal lépe Chilan ve službách TTC Ostrava, ovšem jako první si šanci na ukončení zápasu vytvořil Bindač. Dva mečboly nevyužil, ten třetí už ano. „Je dobře, že jsem se mohl opřít o svůj servis. S ním mají všichni problémy, včetně Olivarese v tomto zápase. Když mi sežere tři v setu, pak jsem ho na tři fóra schopen porazit,“ usmíval se spokojeně a dodal: „Bylo mi jasné, že hraju proti 120. hráči světového žebříčku a budu muset hrát to nejlepší, co v tuto chvíli umím. Jinak bych neměl šanci.“

Přehlídka lehce překvapivých výsledků ostravského derby pokračovala i v dalším zápase, v němž Tomáš Martinko usiloval proti Ondřeji Bajgerovi o navýšení vedení. Měl skvělý začátek, vyhrál první set a vedl i v tom druhém. Pak se ovšem dostal do hry i mnohem zkušenější Bajger, který vyrovnal a ve třetím setu vedl naopak on. „Netuším, kde nastal ten zlom, ale z pohodového vedení jsem najednou prohrával ve třetím setu 5:9. Byl jsem naštvaný a dost jsem se vztekal. Chtělo to hru zklidnit, více se koncentrovat a soustředit na hru. To se povedlo,“ hodnotil své vystoupení. Třetí i čtvrtý set získal Martinko pro sebe a posunul svůj tým do dvoubodového vedení.

Teprve až po této dvouhře utkání nabralo předpokládaný ráz. Tomáš Sadílek, který nebyl herně úplně ve své kůži, s Olivaresem bojoval o každý míček, ovšem chilský reprezentant vykřesal naději na úspěch úřadujícího vicemistra. V další pětisetové bitvě vyhrál a snížil na 2:3. „Nebyl jsem úplně v pohodě po první prohře s Bindačem, ale musel jsem se soustředit na další zápas. Oni jsou typově zcela odlišní, takže jsem musel zvolit zcela jinou taktiku. Jsem rád, že to dopadlo dobře,“ řekl po zápase Felipe Olivares. ¨

Jenže poslední slovo měl velezkušený Miroslav Bindač. V zápase s Tomášem Koldasem těžil ze skvělého servisu a svého typického bloku. Pouze ve třetím setu se ho soupeř výsledkově držel, ale zvládnutou koncovkou zařídil vítězný čtvrtý bod svého týmu.

 

Extraliga mužů 2019/2020

Předehrávka 2. kola

TJ Ostrava KST – TTC Ostrava 2016 4:2

Tomáš SADÍLEK – Ondřej BAJGER 3:2 (-12,7,-10,9,10), Tomáš MARTINKO – Tomáš KOLDAS 2:3 (-6,8,-4,3,-7), Miroslav BINDAČ – Felipe OLIVARES 3:2 (-6,7,6-2,11), Tomáš MARTINKO – Ondřej BAJGER 3:1 (9,-9,10,8), Tomáš SADÍLEK – Felipe OLIVARES 2:3 (-8,6,-5,2,-9), Miroslav BINDAČ – Tomáš KOLDAS 3:0 (6,2,10).

Další program 2. kola

Pátek, 13. září

SKST Charvát Baník Havířov – SKST EUROMASTER Liberec (17)

KT Praha – SKST Cheb (17)

Sokol PP Hradec Králové 2 – SF SKK El Niňo Praha (18)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE