K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dramatický extraligový souboj v Ostravě rozhodla až čtyřhra


Chilan Felipe Olivares byl klíčovou postavou družstva loňského vicemistra

Předehrávku 3. kola nejvyšší domácí soutěže obstaraly před kamerami ping-pong.tv dva týmy, kterým vstup do nového ročníku příliš nevyšel. TTC Ostrava 2016 i Sokol PP Hradec Králové 2 svá dvě předchozí utkání prohrály a usilovaly tak o první mistrovské body. Spokojenější byli domácí, kteří vyrovnaný souboj vyhráli 4:3.

Hned úvodní souboj mezi Chilanem Felipe Olivaresem a hostujícím Jakubem Crhou naznačil, že to bude bitva urputná a zřejmě i dost dlouhá. Lépe do ní vstoupil Crha, který vyhrál hladce úvodní dva sety. Pak ale přišel obrat, Olivares zlepšil hru, změnil i taktiku a vyrovnal. V rozhodujícím setu měl Crha výhodu dvou mečbolů, ty Olivares odvrátil. Když pak hostující jednička pokazila servis, uzavřel Olivares zápas a poslal domácí do vedení. „Vůbec mi zpočátku nevyhovovala jeho rychlá krátká hra, takže bylo potřeba změnit taktiku. To se povedlo a rozhodovala až koncovka pátého setu. Samozřejmě mi v ní pomohla soupeřova chyba na servisu, ale hlavní bylo, že jsem hrál dobře svoji hru až do konce zápasu,“ řekl po výhře spokojený domácí hráč.

Další dvě dvouhry už tolik vyrovnané nebyly. Právě naopak, favorité jasně potvrdili papírové předpoklady. Marek Klásek nedal žádnou šanci Tomáši Koldasovi, který dostal šanci při neúčasti Šimona Bělíka (hraje na turnaji ITTF Junior Circuit ve Varaždinu). Vyhrál hladce 3:0 a vyrovnal. „Dával jsem si od začátku velký pozor, protože soupeř se v poslední době hodně zlepšil a nechtěl jsem si ho vůbec připustit k tělu. Bojoval jsem o každý balon, on navíc hodně kazil a dal mi spoustu bodů v úvodu zápasu zadarmo. Bude to ale ještě hodně vyrovnané utkání a doufám, že s lepším koncem pro nás,“ ohlédl se za zápasem Marek Klásek.

Rovněž Ondřej Bajger v barvách domácího klubu vyprovodil svého soupeře ve třech setech po jasně lepším výkonu. Dal zapomenou na svá vystoupení z minulého kola, kdy svým spoluhráčům bodově příliš nepomohl. „Sám jsem byl překvapen, že to šlo tak hladce. Cítil jsem se dobře, hrál jsem uvolněně, úplně jinak, než třeba minulý týden. Nikdo z nás nebyl se vstupem do sezony spokojen, takže doufám, že to teď zlomíme,“ řekl po výhře nad Martinem Pavlicou.

Souboj Tomáše Koldase se zkušeným Jakubem Crhou vyzněl jednoznačně pro hráče hostujícího týmu, ovšem hned následující dvouhra opět nabídla mimořádně vyrovnanou podívanou. Martin Pavlica nad domácím Felipe Olivaresem vedl už 2:1 na sety, jenže Chilan se zřejmě rozhodl bodovat výhradně v pěti setech. Opět se dokázal zkoncentrovat a v rozhodujícím setu už byl lepším hráčem. Opět tak strhnul vedení na stranu domácích. „Hrál jsem s ním vůbec poprvé, takže mi chvíli trvalo, než jsem našel správnou taktiku. Velmi důležitý byl především servis a příjem. Jsem ovšem dost unavený, protože mi dva pětisetové zápasy vzaly hodně sil. Proto bych by rád, kdyby Ondra Bajger dotáhl utkání do vítězného konce,“ přiznal Felipe Olivares.

Jeho spoluhráč Ondřej Bajger ho vzal za slovo. Bohužel, pouze ve dvou setech, které proti Marku Kláskovi bez problémů vyhrál. Pak ale bývalý český reprezentant předvedl umění koncentrace. Postupně získával převahu za stolem a po pětisetové bitvě poslal své spoluhráče do závěrečné čtyřhry. „Nejdůležitější bylo, dostat se do hry, do druhého třetího balonu. Servis a příjem, to bylo od Ondry parádní. On mě velmi dobře zná, hledal jsem pořád způsob, jak tohle překonat. Nějak se to povedlo,“ usmíval se spokojeně Marek Klásek.

Nakonec se ovšem přece jen smáli domácí hráči, když Felipe Olivares s Ondřejem Bajgerem vyhráli závěrečnou čtyřhru. Ostravané tak zaznamenali první vítězství v novém extraligovém ročníku.

 

Extraliga mužů 2019/2020

Předehrávka 3. kola

TTC Ostrava 2016 – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 4:3

Felipe OLIVARES – Jakub CRHA 3:2 (-3,-8,6,4,10), Tomáš KOLDAS – Marek KLÁSEK 0:3 (-2,-5,-4), Ondřej BAJGER – Martin PAVLICA 3:0 (4,6,3), Tomáš KOLDAS – Jakub CRHA 0:3 (-3,-4,-5), Felipe OLIVARES – Martin PAVLICA 3:2 (-9,8,-7,6,5), Ondřej BAJGER – Marek KLÁSEK 2:3 (8,7,-2,-8,-7), Felipe OLIVARES, Ondřej BAJGER – Jakub CRHA, Martin PAVLICA 3:1 (7,9,-6,6).

Další program 3. kola

Pátek 20. září

SF SKK El Niňo Praha – SKST Baník Havířov (18)

SKST EUROMASTER Liberec – KT Praha (18)

Neděle 22. září

SKST Cheb – TJ Ostrava KST (14)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE

Související novinky

Všechny novinky