K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráči Ostravy uštědřili KT Praha první porážku v sezoně


Tomáš Sadílek podržel své dva mladé spoluhráče a jistil vítězství v duelu s Jindřichem Panským

V pátém kole extraligy mužů proti sobě před kamerami ping-pong.tv nastoupil druhý celek tabulky KT Praha se třetí TJ Ostrava KST. Domácí nastoupili bez zraněného Tomáše Pavelky a nabídli tak Ostravanům šanci na úspěch. Vyrovnaný souboj nakonec hosté vyhráli 4:2.

Hned úvodní zápas mezi zkušeným Martinem Olejníkem a Tomášem Martinkem ukázal, že rozhodovat budou v utkání maličkosti a bude to boj o každý míček. Olejník měl v úvodním dějství výhodu setbolu, jenže ji nevyužil a do vedení šel jeho soupeř. Zkušenější hráč domácích se postupně dostal do tempa a nakonec zápas otočil ve svůj prospěch. „Byl jsem favorit, ale nebylo to vůbec snadné. Soupeř hrát na začátku hodně odvážně. Prohraný první set mě trochu nakopl, dostával jsem se postupně do správného tempa a správné taktiky. Tlačil jsem se do útoků a hrál hodně na rotace. Taky jsem víc využíval bekhendový servis, který se mi zdál účinnější. Lépe jsem se tak dostával do tlaku, to rozhodlo,“ řekl po zápase Martin Olejník.

Pražané se z vedení v utkání neradovali dlouho, protože hned ve druhém zápase porazil Tomáš Sadílek domácího Bohumila Vožického. V pětisetové bitvě měl více štěstí a byl v klíčových momentech důraznější. Přiznal to i po vyhraném souboji. „Je škoda, že mi nevyšel už čtvrtý set, kdy jsem mohl zápas dotáhnout do vítězného konce. Soupeř ale změnil servis a já jsem dělal hodně vlastních chyb. Vlastě to bylo celé o chybách, na začátku pátého setu jsem měl trochu štěstí, ale pak jsem si hru hlídal. On chybuje minimálně, takže jsem musel být důraznější. To se mi povedlo.“

Ke třetí dvouhře se ke stolu v dresu domácích postavil Jindřich Panský. Proti němu stál o dvě hráčské generace mladší František Onderka. Obrovský respekt českému juniorovi trochu svazoval ruce a první set prohrál. Ovšem pak velikou bojovností získával míček po míčku navrch. Vyhrál tři sety v řadě a vybojoval druhý bod pro Ostravu. „Bylo to těžké, ta nervozita v úvodu byla znát. Po prohraném prvním setu jsem se snažil být víc variabilní a bojoval jsem ze všech sil. Ve třetím setu mi trenér poradil víc hrát banán, a to mi hodně pomáhalo. Ale bylo to především o bojovnosti, tou jsem zápas vyhrál,“ hodnotil stále ještě chvějícím se hlasem výhru nad legendou českého stolního tenisu.

Vyrovnání zařídil Bohumil Vožický, který přehrál Tomáše Martinka ve třech koncovkách. V prvním setu prohrával už 3:9, ale nevzdal to. Set vyhrál 11:9, což mu pochopitelně psychicky velmi pomohlo. „Určitě, tohle mě postavilo na nohy. Není vůbec snadné s takto mladými soupeři hrát. Cítím, že jsem za stolem pomalejší, takže je potřeba bojovat o každý míček. Teď se to povedlo, ale ještě není konec. Hrajeme bez Tomáše Pavelky, což je mnohem složitější,“ řekl stručně Vožický.

Po páté dvouhře byli ve vedení opět hosté. Martin Olejník byl sice v roli favorita, vyhrál nad Františkem Onderkou úvodní dva sety, jenže pak ostravský junior předvedl neuvěřitelný obrat. Hrál na hranici rizika a podařilo se mu dostat zpět do zápasu. Vyhrál tři koncovky a s úsměvem na rtech hodnotil zápas. „Já jsem hlavně věřil. Doufal jsem, že to mohu obrátit. Hrál jsem hodně na riziko, hodně míčků jsem sice netrefil, ale víc jsem jich trefil. Trenéři mě nutí hrát i v důležitých momentech blízko u stolu a švihat to tam. Takže jsem hrál svoje signály, švihal míčky za sebou a to byl nakonec ten rozdíl.“

O vítězství hostů rozhodl v dalším vyrovnaném duelu Tomáš Sadílek. Porazil Jindřicha Panského 3:2, přitom prohrával 1:2 na sety. Sám po zápase přiznal, jak nervózní zápasy s tímto hráčem pro něj jsou. „Mám z něho veliký respekt, proto jsou souboje s Jindrou Panským tak extrémně náročné. Kdybych nedal na závěr to prasátko, tak to možná ani tentokrát nedohraju,“ smál se po zápase. V pátém setu vedl už 10:4 a měl šest mečbolů. Tři z nich neproměnil a při tom čtvrtém míček téměř neznatelně olízl hranu stolu na straně domácího hráče. „Byl to strhující utkání a jsem šťastný, že jsme na stolech jednoho ze spolufavoritů soutěže vyhráli,“ hodnotil duel trenér hostů Miroslav Bindač a dodal: „Chtěl bych pochválit nejen Tomáše Sadílka a Františka Onderku za to, že dělali oba po dva body, ale skvěle hrál i Tomáš Martinko. Prohrál v koncovkách, ale jeho výkon se mi moc líbil.“

V rámci pátého kola jsou na programu další přitažlivé duely. V pátek změří síly TTC Ostrava 2016 s Baníkem Havířov, do Liberce pojede usilovat o první vítězství v sezoně Sokol Hradec Králové. Utkání mezi Chebem a pražským El Niněm se pak uskuteční až v neděli 20. října.

 

Extraliga mužů 2019/2020

Předehrávka 5. kola

KT Praha – TJ Ostrava KST 2:4

Martin OLEJNÍK – Tomáš MARTINKO 3:1 (-10,5,4,9), Bohumil VOŽICKÝ – Tomáš SADÍLEK 2:3 (-5,6,-9,8,-6), Jindřich PANSKÝ – František ONDERKA 1:3 (8,-6,-7,-7), Bohumil VOŽICKÝ – Tomáš MARTINKO 3:0 (9,10,9), Martin OLEJNÍK – František ONDERKA 2:3 (9,4,-10,-9,-9), Jindřich PANSKÝ – Tomáš SADÍLEK 2:3 (9,-8,7,-6,-7).

Další program 5. kola

Pátek 11. října

TTC Ostrava 2016 – SKST Baník Havířov (17)

SKST EUROMASTER Liberec – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (18)

Neděle 20. října

SKST Cheb – SF SKK El Niňo Praha (16)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE

Související novinky

Všechny novinky