KONEC

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

1. liga mužů má na čele dva suverénní týmy

Osmička týmů má za sebou kompletní porci čtyř utkání a z nich si už pouze dva drží svoji neporazitelnost. Podle očekávání je to HB Ostrov „B“, ale možná trochu překvapivě také Elizza Praha, jejíž kompletní sestava budí ohromný respekt.

Pražané totiž druhý dvojzápas hráli ve složení Jakub Fígeľ, David Průša, Filip Delinčák a Luděk Laboutka, respektive Tomáš Hlaváček. Zejména první tři jmenovaní jsou svojí kvalitou na úrovni české nejvyšší soutěže, což Delinčák dokazuje i letos a Průša s Fígeľem to předvedli v minulých sezonách. Bez větších problémů si tak Elizza poradila nejprve s hradeckým Sokolem 10:4 a následně se Slavií 10:5. 

Právě nováček soutěže zatím čeká na první výhru a také na to, až nastoupí v nejsilnějším složení. V prvních dvou kolech postrádal Vojtěcha Rozínka pro účast na turnaji Para stolních tenistů, kde působí v roli trenéra, ve druhém dvojzápase zase obranáře Kryštofa Přídu, který měl problémy se zánětem ve šlaše. I tak ale slávisté vzdorovali Havlíčkovu Brodu, který přijel bez Tomáše Martinka a padli až 6:10. 

Ve čtvrtém kole došlo také na první remízu tohoto ročníku 1. ligy mužů. Na svědomí ji mají Nový Jičín a Hustopeče, kteří spolu hráli neuvěřitelných pět hodin a patnáct minut! Do posledního osmnáctého zápasu proti sobě nastoupili dva hráči, kterým se do té doby nepodařilo ve dvouhrách bodovat a Antonín Schwarzer vedl nad Ondřejem Lapčíkem už 2:0 na sety, jenomže slibný náskok do konce nedotáhl a Jihomoravané, kteří v jednu chvíli prohrávali už 4:8, museli být s remízou spokojeni. 

Do prvních utkání nastoupily i celky, které měly v úvodních dvou kolech volno. Havířov začal podle očekávání výhrou nad Českými Budějovicemi a nedělní střet s pražským El Niněm byl šlágrem kola. Domácí kvarteto, které ani nehrálo v nejsilnější možné sestavě, bylo vyrovnanější a zejména díky Adamu Štalzerovi a Livanu Martinezovi dokráčelo za výhrou 10:6. 

Další kolo, které se sehraje v posledním říjnovém víkendu, slibuje podobnou parádu. Na Havířovské totiž tentokrát čeká výlet na Vysočinu, kde se střetnou s HB Ostrov. Na začátku sezony jsou právě tyto dva mančafty pasovány do role soupeřů o titul v druhé nejvyšší soutěži. Dalším lákadlem bude i souboj týmů na opačném konci tabulky. Jeden z dvojice KST Zlín – SK Slavia Praha totiž získá svoji první výhru v ročníku, pokud jejich souboj nedopadne smírně. Velmi důležitý mač proběhne také mezi Brnem a Českými Budějovicemi. 

související články