KONEC

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

PingCast – mladý a dynamický projekt

PingCast nabízí zajímavé rozhovory s hráči, trenéry nebo funkcionáři stolního tenisu. Jednotlivé epizody se zaměřují na úspěchy i neúspěchy, na velké kariéry i další zajímavá témata ze světa stolního tenisu.

HISTORIE A SOUČASNOST PINGCASTU

Oproti Ping Pong TV je PingCast o něco mladší. Začal na jaře roku 2021 na platformě Clubhouse. Ta však byla omezena jen pro iPhone, což byl také hlavní důvod přechodu na jiné sociální sítě. Prvním moderátorem byl Lukáš Foff, který si pozval Zdenu Blaškovou a Radka Skálu.

Následoval duben 2021, měsíc plný změn. Nejprve přechod na YouTube, Facebook a další podcastové aplikace. Poté získal podcast i svůj název –⁠ PingCast. A proč zrovna PingCast? Spojení slov ping-pong a podcast. K tomu navíc "Cast" znázorňuje zkratku asociace, tedy ČAST. První díl v novém kabátě moderoval znovu Lukáš Foff a hostem byla opět Zdena Blašková. Doplnit ji měl i Stanislav Kučera, kterého ale zradilo internetové připojení.

Ve další epizodě ohlásila stálice Lukáš Foff moderátorskou posilu. Rozhovor po jeho boku vedl i Michal Henžel, který později převzal celý projekt pod svá křídla.

V první půlce roku 2021 nabízel pořad hodinová živá vysílání o dění v minulém týdnu. Hlavní výhodu "živáků" využívali hlavně fanoušci, kteří přímo během nahrávání pokládali otázky. Takový formát se však zanedlouho opustil. Důvod? Málo výhod a příliš logistických problémů.

Postupem času začaly dostávat prostor speciály, které jsou dodnes nahodilé a závislé zejména na úspěchy reprezentantů. Dobrým příkladem je díl s Pavlem Širučkem po jeho kvalifikaci na OH v Tokiu.

Řada novinek dorazila i v září 2021. Nejprve zahraničního okénko Adama Procházky, poté změny v názvech dílů, miniatur a upoutávek na sociálních sítí. Zahraniční okénko dlouho nevydrželo, jelikož se Adam přesunul na pozici moderátora, jeho premiéra vyšla ven 5. října, když si povídal s extraligovým hráčem Petrem Davidem.

O dvacet dní později začal podcast směřovat k předtáčení dílů. Byla to možná i shoda náhod, že to proběhlo už v říjnu. Hostem byl totiž velice zaneprázdněný Petr Bohumský a najít čas na PingCast bylo opravdu obtížné.

Veškeré díly si můžete poslechnout zpětně na svazovém YouTubu, Facebooku a podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.

Michal Henžel

Student matematiky a geografie na Fakultě přírodních věd Ostravské univerzity pochází z Ostravy. Ke stolnímu tenisu se dostal v 11 letech a od té doby ho provází celým životem. K mediálnímu týmu ČAST se připojil v září 2020 a momentálně je za PingCast zodpovědný. V projektu nemá na starost jen moderování, ale také veškeré technické záležitosti.

Adam Procházka

Stolnímu tenisu se věnuje od 8 let a do mediálního týmu ČAST se připojil v dubnu roku 2021. Adam studuje žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. K PingCastu se připojil na podzim roku 2021, a to na pozici moderátora. Kromě podcastu se věnuje i psaní. Jeho články o českých hráčích v zahraničí si můžete přečíst na webu.

Lukáš Foff

Rodák z Hradce Králové se věnuje stolnímu tenisu již od útlého věku. Působil v mládežnických reprezentacích, několik sezon nastupoval také v české extralize. Lukášovou hlavní náplní je projekt PPTV, kde je na pozici hlavního komentátora a zároveň vedoucího samotného projektu. Je souběžně zakladatelem i prvním moderátorem PingCastu.