Hledáme budoucí olympioniky

Projekt Hledáme budoucí olympioniky (HBO) běží již přes 10 let. Jeho hlavním cílem je směřovat nadějné stolní tenisty k reprezentaci Česka na mezinárodních turnajích v před kadetských letech - do 13 let.  O hráče je postaráno profesionálními trenéry na pravidelných kempech, soustředěních. Soustředění fungují jako vhodný prostředek k seznámení se spoluhráči, trenéry i tím, co vůbec obnáší odloučení od rodičů a určitá forma samostatnosti.

Výběr hráčů cílí na pohybově všestranné talenty, u nichž trenéři vidí předpoklady možného budoucího úspěchu. Projekt HBO nechce vychovat hráče, kteří budou sklízet úspěchy v kategorii mladšího žactva. Jeho úkolem je především přivést talenty k vrcholovému stolnímu tenisu a postupným procesem se pokusit o to, aby jednou byli platnými členy dospělé reprezentace. Platí tedy motto: Co zaseješ, to sklidíš.

Členové projektu HBO dnes skutečně tvoří jádro reprezentace a ve svých kategoriích patří k evropské špičce. Stačí se podívat na pár let staré fotografie z vlašimských kempů, na kterých se usmívají Zdena Blašková, Jan Valenta, Tomáš Martinko, Radek Skála, František Onderka, Ondra Květon a další. 

Buď právě Ty budoucím olympionikem. 

Bližší informace u komise mládeže.