Bitva o první místo. HB Ostrov se v 1. lize utká s El Niněm

Takřka extraligovou kvalitu bude mít nejočekávanější souboj 1. ligy mezi dvěma nejlepšími týmy – HB Ostrov a El Niněm Praha. Utkání v první polovině skončilo smírně, ale očekává se, že Pražané postaví ještě silnější sestavu. Celek z Vysočiny zase bude mít výhodu domácího prostředí. Tohle prostě bude stát za to.

Souboj mezi těmito dvěma týmy samozřejmě nebude jediný, který se bude během nadcházejícího víkendu hrát. 1. liga má před sebou předposlední kompletní dvojkolo a na více místech je o co hrát. Klíčový mač čeká také předposlední Ostravu KST, která hraje se Zlínem. V případě očekávaného vítězství se Ostravané opět posunou před Brno, které by potřebovalo ještě někde získat body.

Jihomoravané však hrají se Sokolem HK a Slavií Praha, tedy týmy, kterým se v poslední době docela daří. Budou však mít výhodu domácího prostředí, kterou se stejně jako Hustopeče budou snažit zužitkovat. Právě Hustopeče se Slavií Praha první vzájemný zápas sezony prohrály, ale kvůli tomu, že utkání bylo hráno v neschválené herně, tak bylo později kontumováno ve prospěch Moravanů. I tento zápas bude tedy mít pikantní náboj.

České Budějovice se musí ještě během tohoto víkendu obejít bez své jedničky Martina Hanáka, který si odpyká zbytek svého čtyřzápasového trestu od disciplinární komise. Jejich soupeři budou Elizza Praha a HB Ostrov, takže podle papírových předpokladů by to měly extrémně těžké i s ním. Bude to však zajímavá příležitost pro mladší hráče, aby okusili atmosféru zápasů s těmi nejlepšími hráči v soutěži.

Dorazte podpořit kluby hrající ve druhé nejvyšší soutěži přímo do haly, ať mají napínavá utkání tu správnou atmosféru!

související články