Český smíšený tým U13 bronzový v Osijeku

V chorvatském Osijeku začal letošní ročník seriálu turnajů Europe Youth Series pro hráče a hráčky kategorií U13 a U15. Letos bude mít celkem šest zastávek a tou poslední bude na podzim turnaj v Plzni.

V Chorvatsku skončily soutěže smíšených družstev a český tým U13 si odveze bronzové medaile. Družstvo tvořili Ondřej Morávek, Oliver Olejník, Adéla Bártová a Zuzana Ondráčková. Ve dvou základních skupinách se bojovalo systémem každý s každým a utkání se hrálo na devět zápasů. Na úvod jedna smíšená čtyřhra a následně osm singlů.

Český tým porazil Švédsko 9:0, pak prohrál s Polskem 3:6, porazil Bosnu a Hercegovinu 9:0, Chorvatsko 9:0 a v posledním utkání prohrál s Ázerbajdžánem 4:5. I přesto se probojoval z druhého místa do semifinále, protože rozhodujícím kritériem pro určení pořadí byl celkový počet vyhraných jednotlivých zápasů ve všech pěti utkáních.

V boji o finále český tým změřil síly s Rumunskem, prohra 3:5 znamenala konečné třetí místo. Vítězi soutěže smíšených družstev kategorie U13 i U15 se stala družstva Polska, která shodně v obou kategoriích porazila ve finále Rumunsko.

Turnaj pokračuje až do neděle soutěžemi jednotlivců. V nich se představí mnohem víc českých hráčů a hráček. Nejvýše nasazeným z nich jsou ve dvouhře U15 Filip Račák (9.) a Simona Holubová (13.), ve dvouhře U13 pak Ondřej Morávek (2.) a Laura Maršíčková (6.).

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

související články