Extraliga žen / 16.03.2024 / 20:00

KONEC

Extraliga žen / 17.03.2024 / 16:00

Chmela ovládl šampionát v PARA stolním tenisu

Poprvé v historii soutěžili hendikepovaní stolní tenisté a tenistky na společném mistrovství republiky. Vozíčkáři i stojící, celkem všech jedenáct kategorií podle stupně postižení. Vítězem dvouhry Open, tedy soutěže, do které se mohl přihlásit každý z účastníků bez ohledu na svoji kategorii, se stal Tibor Chmela.

Šampionátu v areálu TJ Ostrava KST se zúčastnila téměř celá domácí špička, z reprezentantů chyběli Zbyněk Lambert, Daniel Horut, Vít Špalek (ten startoval na souběžně hraném mistrovství republiky dorostu v Havířově) a vozíčkář Jiří Žák.

Soutěžilo se v třinácti soutěžích ve dvouhře, čtyřhře i smíšené čtyřhře. Systém jednotlivých soutěží byl upraven podle počtu účastníků, hrálo se skupinovým systémem, vyřazovacím k.o. systémem i kombinací obou.

Dvouhru sloučených kategorií TT1 a TT2 vyhrál Jiří Suchánek, který vyhrál všechny čtyři své zápasy. Dvouhru sloučených kategorií TT3 – TT5 ovládl účastník paralympijských her v Tokiu Filip Nacházel. Sice prohrál s dalším paralympionikem Petrem Svatošem, ovšem ten si nakonec na své konto připsal tři prohry a skončil celkově až pátý. Čtyřhru Open vozíčkářů vyhráli Jiří Suchánek s Martinem Zvolánkem a dvouhru Open vozíčkářů Filip Nacházel.

Vítězem dvouhry sloučených kategorií TP6-7 se stal Jan Muška, dvouhru TP8 vyhrál Lukáš Maxa, dvouhru TP9 David Půlpán, dvouhru TP10 Tibor Chmela a dvouhru TP11 Denisa Macurová. Stejná hráčka brala titul také ve dvouhře Open žen. Soutěž ve čtyřhře Open TP zvítězila dvojice Jolana Matoušková, Aneta Kohlmanová a v mixu TP dvojice Tibor Chmela, Aneta Kohlmanová. Společnou soutěž ve dvouhře Open vozíčkářů i TP vyhrál Tibor Chmela.

Po šampionátu si nejlepší hráči a hráčky příliš dlouho neodpočívali. Ve středu 11. května totiž začíná ve slovinském Lašku tradiční turnaj ITTF Fa40 Slovenia Para Open 2022. Přihlášeno je na něj hned patnáct českých reprezentantů a reprezentantek.