Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

Čínské týmy obhájily tituly mistrů světa

V korejském Busanu vyvrcholilo mistrovství světa družstev a podle očekávání oba mistrovské tituly obhájily týmy Číny. Ženy ve finále porazily Japonsko 3:2, muži nedali příliš mnoho šancí Francii a vyhráli 3:0.

Cestu za titulem neměl přitom ani jeden z čínských favoritů úplně jednoduchou. Ženy hned v úvodním utkání na turnaji zvítězily v základní skupině nad Indií 3:2 a stejně vyrovnaný boj svedly i ve finále proti Japonkám. Ty vedly zásluhou Hiny Hayatové a Miu Hiranové už 2:1, ovšem pak otočily vývoj duelu na svoji stranu jejich soupeřky. Trojice Sun Yingsha, Chen Meng a Wang Yidi se z titulu radovala zaslouženě. Na bronzovém stupínku skončily celky Francie a Hongkongu.

Také v mužské soutěži se nejdál z evropských družstev probojovali Francouzi. Zahráli si dokonce finále, když v semifinále porazili Čínskou Tchaj-pej 3:1. Ve finále už ale bratři Lebrunové společně se Simonem Gauzym na Číňany nestačili. Obhájci titulu měli nejvíc práce v semifinále, které nad Koreou vyhráli až po boji 3:2. Ve finále ovšem trojice Wang Chuqin, Fan Zhendong a Ma Long zahrála skvěle a zvítězila 3:0. Družstvo mužů vybojovalo jedenácté zlato na mistrovství světa družstev v řadě za sebou. A celkově už po třiadvacáté v historii.

Mistrovství světa družstev 2024, Busan

Finálové výsledky

Soutěž mužů, semifinále: Čína – Korea 3:2, Francie – Čínská Tchaj-pej 3:1. Finále: Čína – Francie 3:0. WANG Chuqin – Felix LEBRUN 3:0 (4,8,3), FAN Zhendong – Alexis LEBRUN 3:2 (-9,4,-8,10,7), MA Long – Simon GAUZY 3:1 (-7,2,4,6).

Soutěž žen, semifinále: Čína – Francie 3:0, Japonsko – Hongkong 3:0. Finále: Čína – Japonsko 3:2. SUN Yingsha – Miwa HARIMOTOVÁ 3:0 (5,8,4), CHEN Meng – Hina HAYATOVÁ 1:3 (6,-8,-9,-12), WANG Yidi – Miu HIRANOVÁ 0:3 (-8,-11,-10), SUN Yingsha – Hina HAYATOVÁ 3:0 (2,7,6), CHEN Meng – Miwa HARIMOTOVÁ 3:1 (-4,7,8,7).