Co vyšlo v Extralize, nepovedlo se v 1. lize. Ostrava padá o soutěž níž

Nakonec to bylo drama jako z napínavého filmu. Brno vydolovalo poslední zbytky sil a dvěma bodovými zářezy v posledním dvoukole vybojovalo udržení v soutěži. V páteční předehrávce využilo toho, že Havlíčkův Brod se rozhodl částečně dát příležitost v 1. lize talentovaným hráčům z nižší soutěže a v sobotu remizovalo se silnou Elizzou Praha. Do 2. ligy spadlo ostravské „céčko“.

Pro Ostravu k naštvání. Většinu sezony se zdálo, že prvoligovou příslušnost pro příští ročník uhájí, ale v posledním dvoukole o ni přišla. Nepomohla jí ani remíza v posledním kole se Slavií Praha, o kterou se největší měrou přičinil čtyřbodový mladíček Jan Škalda. Tým sužovaný po celý ročník zraněními 1. ligu opouští a tak trochu symbolicky kariéru končí Tomáš Přistál. 

Co zázrakem vyšlo v Extralize, takřka zrcadlově neklaplo o soutěž níž.

Na jedné straně zklamání, na druhé obrovská radost. Brňané po celý rok nemohli najít ideální složení základní sestavy, až začali ukazovat na oblíbeného „předsedu“ Marka Šmerdu. Padesátiletý veterán dodal mužstvu klid, dobrou náladu a přidal i důležité body. Klub se skvělou diváckou základnou se v 1. lize udržel hlavně díky tomu, že začal bodovat v březnu. Nesložily ho ani dvě promarněné příležitosti na větší bodové zisky se Sokolem HK a Slavií. 

Nepřestal doufat a štěstí se k němu otočilo čelem.

1. liga nabídla v letošním roce enormní kvalitu. Pravidlo o zapojení mladých hráčů z Extraligy do poloviny zápasů se osvědčilo, bitvy mezi HB Ostrov a El Niněm měly tu nejvyšší úroveň. Akorát Zlín z toho zřejmě neměl největší radost. Poslední tým tabulky prohrál všech 22 duelů a vyhrál jen 41 dvouher a pět čtyřher. 11. Ostrava vyhrála o 68 zápasů víc. 

Postupující z 2. ligy – El Niňo Praha „C“ a TJ Sokol Borová – se mají na co těšit. Proniknou do soutěže, která je oproti Extralize trochu ve stínu.

Má však obrovské kouzlo.  

související články