Domácí šampionát mužů a žen se blíží

Letošní první vrchol domácí sezony se nezadržitelně blíží. Mistrovství republiky mužů a žen se koná ve dnech 22. – 24. března v pražském Sportovním centru Řepy a na boje o mistrovské tituly se těší nejlepší čeští hráči a hráčky.

V loňském roce se v Havířově ze zlatých medailí ve dvouhrách radovali Pavel Širuček a Zdena Blašková, o tom, zda se jim vítězství podaří obhájit, se rozhodne už za necelý měsíc.

Lze očekávat, že v olympijské sezoně se šampionátu zúčastní všichni reprezentanti, ale také největší hvězdy obou domácích soutěží. V posledních letech domácí tituly nevybojovali vždy nejvýše nasazení, a to dodává bojům o poháry a medaile větší dramatičnost.

Vloni například prohrála ve dvouhře poprvé od roku 2017 na mistrovství republiky dlouholetá česká jednička Hana Matelová. Vybojovala pět titulů za sebou, pak v roce 2022 v Kutné Hoře nestartovala a vloni prohrála v semifinále právě se Zdenou Blaškovou. Je zřejmé, že se bude chtít na trůn vrátit, jenže právě Blašková, ale také například Kateřina Tomanovská, Linda Záděrová nebo Helena Sommerová jí budou v tomto záměru chtít zabránit. A zapomenout nelze ani na kadetku Hanku Kodetovou, která už nejlepším českým ženám výrazně dýchá výkonnostně na záda.

U mužů je situace ještě zajímavější. Pavel Širuček vloni navázal na svůj titul z roku 2019 a má už ve své sbírce celkem čtyři zlaté. Jeho největšími soupeři by měli být Jiří Vráblík, David Reitšpies, Jiří Martinko a snad i Tomáš Polanský, který se zranil na nedávném mistrovství světa v Koreji. A pak je tady Lubomír Jančařík. Zkušený reprezentant a nejvýše postavený český hráč na světovém žebříčku ve své kariéře ještě nikdy titul ve dvouhře nezískal, čemuž se dá jen těžko věřit. Jeho motivace bude bezesporu obrovská.

Šampionát v Praze začne tradičně v pátek 22. března kvalifikací dvouhry mužů a žen. Slavnostní zahájení je na programu v 19 hodin. V sobotu boje začínají v 9 hodin a přibližně 16.15 hodin dojde na slavnostní vyhlášení ankety Stolní tenista roku 2023. Nedělní finálový den startuje v 9.30 hodin a přibližně v 16 hodin budeme znát všechny novopečené mistry republiky.

Vstupenky na nedělní finálový den můžete zakoupit v předprodeji ZDE

související články