SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Drama v Havířově rozhodl Shouman

Čtyři páteční duely 12. kola nejvyšší domácí soutěže mužů vyhrály týmy, které byly v tabulce výš než jejich soupeři. Dva byly poměrně jednoznačnou záležitostí, největší drama pro diváky přinesl souboj Havířova s Libercem.

Hosté zásluhou Mohameda Shoumana a Michala Beneše už vedli 2:0, jenže pak vykřesal naději domácích Šimon Bělík. Přehrál Jakuba Seiberta a povzbudit zejména Jana Valentu, který svedl s Michalem Benešem pětisetovou bitvu. Tu nakonec vyhrál 11:9 v rozhodujícím setu, takže nakonec dobře rozehrané utkání zachraňoval Egypťan Shouman. Porazil Ondřeje Bajgera a hosté si odvezli cennou výhru.

Na stole soupeře vyhrál také vedoucí tým tabulky HB Ostrov H. Brod. V Ostravě proti týmu NH ztratil pouze dva sety. Ještě výrazněji porazil Cheb družstvo TTC Ostrava 2016. Domácí povolili soupeři pouze jediný set. Pražské El Niňo sice s TJ Ostrava KST prohrávalo 0:1, když Patrik Klos porazil Jakuba Zelinku, ale pak už vše šlo podle plánu. Výhra 3:1 znamená udržení druhé příčky v tabulce. Třetí je stále Cheb.

Extraliga mužů, sezona 2022/2023

Výsledky utkání 12. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – SKST Liberec 2:3

Jan VALENTA – Mohamed SHOUMAN 1:3 (-8,8,-7,-8), Ondřej BAJGER – Michal BENEŠ 0:3 (-8,-4,-11), Šimon BĚLÍK – Jakub SEIBERT 3:1 (7,-8,6,4), Jan VALENTA – Michal BENEŠ 3:2 (8,8,-8,-1,9), Ondřej BAJGER – Mohamed SHOUMAN 0:3 (-3,-10,-7).

SF SKK El Niňo Praha – TJ Ostrava KST 3:1

Jakub ZELINKA – Patrik KLOS 1:3 (9,-5,-6,-10), Jiří VRÁBLÍK – Ondřej KVĚTON 3:1 (7,-10,4,8), Tomáš KONEČNÝ – Radim MORÁVEK 3:0 (10,9,9), Jakub ZELINKA – Ondřej KVĚTON 3:1 (-7,2,5,7).

SKST Cheb – TTC Ostrava 2016 3:0

David REITŠPIES – Alexander VALUCH 3:0 (2,6,7), Antonín GAVLAS – Jakub KLEPRLÍK 3:1 (9,-3,5,11), Adam ŠTALZER – Filip DELINČÁK 3:0 (9,7,7).

NH Ostrava – HB Ostrov H. Brod 0:3

Vít KADLEC – Dmitrij PROKOPCOV 0:3 (-8,-6,-7), Jakub KAUCKÝ – Pavel ŠIRUČEK 2:3 (8,-6,-8,7,-3), Oleksandr TYMOFĚJEV – Tomáš MARTINKO 0:3 (-10,-9,-9).