KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Liberec

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

European Youth Series Czech open Plzeň

V první polovině října se stane letos zbrusu nová sportovní hala Krašovská v Plzni centrem mládežnického stolního tenisu z celé Evropy. Ve dnech 11. - 15. října proběhne první ročník European Youth Series Czech open Plzeň 2023.

Turnaj je součástí evropského okruhu pro hráče a hráčky kategorií U13 a U15 a jelikož se turnaj bude počítat do evropského žebříčku mládeže, organizátoři očekávají účast reprezentačních výběrů z více než dvaceti zemí Evropy.

Akci takového rozměru jde pořádat pouze s podporou silných partnerů. Česká asociace stolního tenisu má bohaté zkušenosti s organizací podobných soutěží, především však na Moravě. „Vzhledem k podpoře Plzeňského kraje a města Plzně i místních sponzorů, jsme se rozhodli jít do výběrového řízení i v Plzni. Evropská unie stolního tenisu náš záměr schválila a my jsme rádi, že bude takto významný turnaj v Čechách. Opět to zvýší prestiž českého stolního tenisu a pomůže mladým hráčům k prvním mezinárodním zkušenostem,” říká předseda ČAST Nikolas Endal.

Sportovní Hala Krašovská byla otevřena letos v únoru a Czech open Plzeň 2023 ve stolním tenise bude největší letošní akce, která se v ní uskuteční. „Pořadatelé mohou postavit až šestnáct stolů, navíc dvanáct stolů na rozehrání nabídne sousední Krašovská aktivity. Jsme rádi, že město Plzeň může podpořit mezinárodní akci pro mládež takového rozsahu a věřím, že se v Plzni bude dařit zejména českým reprezentantům,” doplňuje radní pro sport města Plzně Tomáš Morávek. 

Pořadatelské práce probíhají již několik měsíců a vše jde zatím velmi dobře, především díky dobré spolupráci s ČAST, městem, které je vlastníkem hal, a organizačním týmem. „Věřím, že uspořádáme turnaj na nejvyšší možné úrovni a Plzeň se stane pevným bodem v kalendáři evropských mládežnických turnajů,” uzavírá ředitel turnaje Roman Čech.

Turnaj Evropské mládežnické série se hraje atraktivním herním systémem, kdy obě kategorie U13 i U15 hrají v pěti dnech soutěž družstev, i soutěže dvouher, čtyřher i smíšených čtyřher.

související články