Fantastický Wangův úder se stal hitem internetu

O duelu kvalifikace mistrovství Evropy mezi Českem a Slovenskem se díky jedné neuvěřitelné výměně dozvěděl celý svět. Obranář Wang Yang v zápase s Pavlem Širučkem předvedl nejen fantastickou práci daleko za stolem, ale pak ještě přidal úder, který se stal hitem internetu.

Během necelého týdne ho shlédly miliony lidí, jen na sociální síti TikTok je to už přes dvacet milionů, o možnost sdílet video požádaly takové sportovní agentury jako TSN, ESPN, Bleacher Report nebo SportBible. Záběr použila i televize Nova ve své rubrice Borec nakonec a pozadu nezůstala ani další česká média.

Obrovský zájem umocnil fakt, že utkání bylo vysíláno živě pro televizní společnosti ArenaSport TV a ČT sport Plus, takže výměnu sledovaly hned tři kamery. Společnost FlexCast, která pro asociaci vyrábí všechny televizní přenosy z extraligy, mezinárodních utkání nebo třeba mistrovství republiky, odvedla skvělou práci.

Český reprezentant Pavel Širuček tento míček okomentoval jednoduše slovy: „To je sport,“ a dodal: „Sice mě v té výměně soupeř v uvozovkách ponížil, ale byla opravdu famózní! Zahrál neskutečně. I když, podle mého ani on takový úder nečekal.“

Slovák čínského původu v zápase nedal českému hráči příliš šancí a zvítězil 3:0, hosté však z Havířova odjížděli s prázdnou. Trojice Pavel Širuček, David Reitšpies a Jiří Martinko zvítězila 3:2. Oba týmy už měly účast na evropském šampionátu dávno zajištěnu a třeba proti sobě nastoupí i na podzim ve švédském Malmö.

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený Český stolní tenis (@ceskystolnitenis)

související články